Zwycięstwo Stali w sparingu z Avią Świdnik

Piłkarze Stali Stalowa Wola w meczu sparingowym pokonali 1:0 Avię Świdnik. Jedynego gola zdobył Daniel Radawiec. Stal przetestowała kolejną turę zawodników i... w dalszym ciągu nie wiadomo, jaka będzie ich przyszłość.

Artur Długosz

Piłkarze Stali Stalowa Wola rozegrali kolejny mecz sparingowy. Tym razem rywalem spadkowicza z I ligi była Avia Świdnik. Piłkarze z Lubelszczyzny, mimo porażki, zaprezentowali się korzystnie. W Stali pojawiła się kolejna tura testowanych zawodników.

W pierwszej połowie trener zielono-czarnych, Sławomir Adamus desygnował do gry piłkarzy, który mieli udowodnić swoją wartość na boisku. Po meczu szkoleniowiec zdradził, że kilku z nich w Stalowej Woli więcej się nie pojawi. Na angaż w drużynie z Podkarpacia nie mogą liczyć Michał Kowalczyk, Wojciech Jakubiec, Rafał Pydych, Bartosz Zyguła, Tomasz Demusiak. - Chciałbym, aby zostali z nami Michał Kachniarz oraz Artur Węska. Będę chciał, żeby został Rajtar. To jest młodzieżowiec, więc nawet jakaś alternatywa dla Bartosza Hojareckiego. Przyglądam się też młodemu Walczykowi - mówił po meczu trener Adamus.

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, choć w niektórych mocniej przycisnęli zawodnika ze Świdnika. Dobrze pomiędzy słupkami spisywał się jednak Dmitrij Asnin. - Będę rozmawiał z bramkarzem co bronił w pierwszej połowie. Zobaczymy jakie warunki finansowe przedstawi, bo mówi, że chce tu grać. Jak się nie dogadamy wróci temat Bartosza Dydo - dodał trener Stalówki.

W drugiej części na boisku pojawili się kolejni testowani gracze, w tym dwóch piłkarzy z Armenii. Jeden z nich szybko złapał kontuzję, a drugi niczym specjalnym nie zachwycił. Raczej w Stalowej Woli więcej się ich już nie zobaczy.

Jedyna bramka w meczu padła w 75. minucie. Po ładnej akcji i dośrodkowaniu Demusiaka gola zdobył Daniel Radawiec, który wyrasta na najskuteczniejszego zawodnika zielono-czarnych.

Kolejny sparing piłkarze Stali rozegrają w sobotę. Ich rywalem będzie Unia Tarnów, a mecz rozpocznie się o godzinie 11.00 w Stalowej Woli. Jak na razie kontakty podpisane ma niewielu graczy. Czasu na zgrywanie pozostaje coraz mniej. - Będą jeszcze przyjeżdżać kolejni zawodnicy. Czekamy na Łukasza Kamińskiego z Avii Świdnik. Ja bym chciał to zamknąć - wzdycha trener Stalówki. Przeszkodą, jak wiadomo, są pieniądze.

Stal Stalowa Wola - Avia Świdnik 1:0 (0:0)
1:0 - Radawiec 75'

Skład Stali Stalowa Wola:

I połowa: Asnin - Bobak, Wieprzęć, Kowalski, Getinger, Kachniarz, Rajtar, Gilar, Zyguła, Stręciwilk, Węska.

II połowa: Furtak - Dymusiak, Jakubiec, Drozd, Pydych, Piątkowski, Hojarecki, Minasian , Turczyn, Radawiec, Gardian (60' Walczyk).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!