Lewandowski już czaruje Dortmund (video)

Wygląda na to, że Robert Lewandowski błyskawicznie zaaklimatyzował się w nowym otoczeniu po zmianie barw klubowych. 22-letni reprezentant Polski już w premierowym występie w barwach Borussii Dortmund popisał się hat-trickiem.

Maciej Kmita

W kolejnym sparingu dołożył dwie asysty, a we wtorkowej grze kontrolnej przeciwko Sportfreunden Lotte zrobił kolejny krok w stronę zaskarbienia sobie serc kibiców z Dortmundu. W spotkaniu z trzecioligowcem "Lewy" pojawił się na boisku na początku drugiej połowy, gdy Borussia przegrywała 0:1 i potrzebował zaledwie trzech minut, by piękną "przewrotką" doprowadzić do wyrównania. Lewandowskiemu w tej akcji dogrywał Kevin Grosskreutz po dośrodkowaniu Shinji Kagawy.

Trener Jurgen Klopp oszczędzał tym razem Jakuba Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka. Ostatecznie 5. zespół minionego sezonu Bundesligi pokonał niżej notowanego rywala 4:1, a hat-tricka zanotował Dymitar Rangelow