Wygrana w upale - relacja z meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stal Rzeszów

Kolejne, trzecie sparingowe zwycięstwo odnotowali piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała. Tym razem popularni Górale w ładnym stylu ograli drugoligową Stal Rzeszów. Spotkanie odbywało się w skrajnie niekorzystnych warunkach atmosferycznych, bowiem temperatura powietrza dochodziła niemal do 35 stopni Celsjusza!

Ariel Brończyk
MSK Żylina, Zagłębie Sosnowiec, Stal Rzeszów. To zespoły, które w sparingowych sprawdzianach padły łupem pierwszoligowego Podbeskidzia. Ostatni przeciwnik Górali został odprawiony z trzema bramkami bagażu. W sobotnie popołudnie bielszczanie ograli ekipę rzeszowskiej Stali. Kibice Górali, którzy tego dnia poświęcili swój czas na sparingową grę Podbeskidzia, musieli przed meczem uzbroić się w cierpliwość. Wszystko za sprawą autokaru Stali, który na trasie z Rzeszowa utkwił w korku. Z tegoż właśnie powodu mecz rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem. Na szczęście piłkarze z Bielska-Białej czas oczekiwania na widowisko zrekompensowali swoją dobrą grą. Już od pierwszych minut Górale grali wysokim presingiem co owocowało częstymi akcjami pod bramką gości z Podkarpacia. Wysokie tempo spotkania z minuty na minutę spadało i swoje pięć minut mieli także piłkarze Stali, jednak optyczną przewagę posiadali bielszczanie. To właśnie zespół Podbeskidzia jeszcze w pierwszej części otworzył wór z bramkami. W 38. minucie ładnie prawą stroną przedarł się Sławomir Cienciała, który będąc oko w oko z bramkarzem gości oddał piłkę do lepiej ustawionego Damiana Chmiela. Pomocnik Górali bez większych problemów wpakował futbolówkę do siatki.
Na boisku nie brakowało emocji
W drugiej połowie, przy praktycznie zmienionym składzie Podbeskidzia, pierwszoligowiec zaprezentował się jeszcze lepiej. Efektem dobrej i przede wszystkim dynamicznej gry Górali były kolejne dwie bramki. Tuż po wznowieniu spotkania w pięknym stylu golkipera Stali pokonał Mateusz Żyła. Przypieczętowanie zwycięstwa Górali miało miejsce w 78. minucie, kiedy Krzysztof Świątek strzałem w długi róg nie dał najmniejszych złudzeń Grzegorzowi Nalepie. Po spotkaniu 27-osobowa kadra Górali udała się na tygodniowe zgrupowanie, które odbędzie się na obiektach bielskiego Rekordu. Podczas obozu bielszczanie rozegrają dwa sparingi. W najbliższą środę rywalami Podbeskidzia będą Skałka Żabnica oraz Rekord Bielsko-Biała. Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stal Rzeszów 3:0 (1:0) 1:0 - Chmiel 38' 2:0 - Żyła 47' 3:0 - Świątek 78' Składy: Podbeskidzie Bielsko-Biała: I połowa: Linka - Cienciała, Byrtek, Dančík, Mikoda - Chmiel, Kołodziej, Koman, Ziajka - Patejuk, Cieśliński; II połowa: Linka (66' Zajac) - Górkiewicz, Konieczny, Byrtek, Mikoda - Malinowski, Kupczak, Matusiak, Żyła - Kudyba, Świątek. Stal Rzeszów: Nalepa - Duda, Reiman, Prokić, Krauze, Kiéma, Majda, Orzechowski, Weres, Shola, Gryboś. Grali także: Pawlus, Sikorski, Fabianowski, Kloc, Wolański, Jakubowski, Wójcik, Kasprzyk. Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!