Polacy w ligach zagranicznych: Bramki Marcina Żewłakowa, Tomasza Stolpy oraz Bartłomieja Pietrasiaka

Spośród polskich piłkarzy grających w czołowych i mniej znaczących ligach zagranicznych bramki zdobyli: Marcin Żewłakow (APOEL Nikozja), Tomasz Stolpa (Qəbələ FK) oraz Bartłomiej Pietrasiak (Etzella Ettelbruck). Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 16 Polaków.

Nie da się. Tak zawsze pisałem i pierwszy raz spotykam się z odmową ;)

Mateusz Kołtoniak

Marcin Żewłakow strzelił bramkę w finale Pucharu Cypru z Apóllonem 1:2 (1:1). Polski napastnik rozegrał pełne 90 minut i został ukarany żółtą kartką, wpisując się na listę strzelców w 23. minucie meczu. Całe spotkanie w barwach APÓEL-u rozegrał także Kamil Kosowski, który asystował przy bramce Żewłakowa. Na boisku zabrakło Adriana Sikory.

Tomasz Stolpa zdobył bramkę w meczu z İnterem Baku 1:4 (0:2). Polak rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 90. minucie. Był to jego siódmy gol w obecnych rozgrywkach.

Bartłomiej Pietrasik zdobył bramkę w meczu z UN Käerjéng 97 1:0 (1:0). Dla Polaka, który rozegrał całe spotkanie, to czwarty gol w bieżącym sezonie. Pietrasik wpisał się na listę strzelców w 13. minucie, zdobywając jedynego gola w tym spotkaniu.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Austria

Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - od 85. minuty w meczu ligowym z Ried (2:0)

Azerbejdżan

Tomasz Stolpa (Qəbələ FK) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z İnter Baku (1:4)

Cypr

Kamil Kosowski (APOEL Nikozja) - 90 minut i asysta w meczu Pucharu Cypru z Apollon (1:2)
Marcin Żewłakow (APOEL Nikozja) - 90. minut, żółta kartka i bramka w meczu Pucharu Cypru z Apollon (1:2)
Adrian Sikora (APOEL Nikozja) - nie wystąpił w meczu Pucharu Cypru z Apollon (1:2)

Francja

Ligue 1

Ludovic Obraniak (OSC Lille) - od 69. minuty w meczu ligowym z Lorient (1:2)
Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z Sochaux (2:1)
Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z Sochaux (2:1)

Grecja

Alpha Ethniki

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - do 38. minuty i czerwona kartka w meczu Play-Off z Arisem Saloniki (0:0)
Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - 90 minut w meczu Play-Off z AEK Ateny (1:0)
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - od 77. minuty w meczu Play-Off z PAOK Saloniki (0:1)

Hiszpania

Jerzy Dudek (Real Madryt) - rezerwowy w meczu ligowym z Malagą (1:1)

Holandia

Eredivisie

Przemysław Tytoń (Roda Kerkrade) - 90 minut w meczu Play-Off o Ligę Europejską z Utrechtem (1:4)

Jupiter Leauge
Michał Janota (Excelsior Rotterdam) - poza kadrą w meczu Play-Off o awans z Spartą Rotterdam (1:1)

Luksemburg

Bartłomiej Pietrasiak (Etzella Ettelbruck) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z UN Käerjéng 97 (1:0)

Rosja

Wojciech Kowalewski (Sibir Nowosybirsk) - 90 minut w finale Pucharu Rosji z Zenitem (0:1)
Rafał Murawski (Rubin Kazań) - 90 minut w meczu ligowym z CSKA (0:1)
Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa) - 90 minut w meczu z Ałanija Władykaukaz (2:0)

Słowacja

Grzegorz Szamotulski (1.FC DAC Dunajská Streda) - rezerwowy w meczu ligowym z Spartak Trnava (2:1)

Ukraina

Paweł Hajduczek (Tawrija Symferopol) - poza kadrą w finale Pucharu Ukrainy (3:2 po dogrywce)

Włochy

Serie A

Błażej Augustyn (Catania Calcio) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Genoa (1:0)