Ligue 1: Olympique Marsylia pokonał FC Sochaux i objął prowadzenie w tabeli

W zaległym meczu 14. kolejki Ligue 1 zmierzyły się Olympique Marsylia i FC Sochaux. Dla gospodarzy ten pojedynek był szansą na objęcie pozycji lidera. Podopieczni Didiera Deschampsa nie zmarnowali okazji i pokonali niżej notowanego rywala.

Piotr Robaczyński

Marsylczycy od początku byli stroną przeważającą, fani nie musieli długo czekać na pierwszego gola. Już w 9. minucie OM objął prowadzenie, po podaniu Lucho Gonzaleza trzecią bramkę w tym sezonie strzelił doświadczony obrońca Gabriel Heinze. W 26. minucie Yassin Mikari sfaulował Laurenta Bonnarta, sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Hatem Ben Arfa, na przerwę goście schodzili przegrywając 0:2.

W drugiej połowie piłkarze Sochaux nie zdołali wypracować sobie wielu dogodnych okazji do odrobienia straty. Przez 90 minut oddali zaledwie jeden celny strzał na bramkę Steve'a Mandandy. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego rezultat na 3:0 ustalił rezerwowy Bakari Kone, dla OM był to ósmy ligowy mecz z rzędu bez porażki.

Olympique Marsylia objął prowadzenie w tabeli Ligue 1. Obecnie wyprzedza wicelidera - Olympique Lyon o dwa punkty i ma do rozegrania jeszcze jeden mecz zaległy.

Olympique Marsylia - FC Sochaux 3:0 (2:0)
1:0 - Heinze 9'
2:0 - Ben Arfa (k.) 27'
3:0 - Kone 90'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)