Puchar Anglii: Chelsea w półfinale

Chelsea Londyn i Aston Villa awansowały do półfinałów Pucharu Anglii. The Villans pokonali Reading 4:2, chociaż do przerwy prowadzili przegrywali 0:2. Z kolei The Blues wygrali ze Stoke City 2:0.

Na Madejski Stadium po pierwszej połowie kibice Aston Villi przecierali oczy ze zdumienia. Reading wygrywało z zespołem z Premier League 2:0. Obie bramki zdobył Shane Long. W przerwie Martin O'Neill musiał ostro zareagować na grę swoich piłkarzy, bowiem ledwie 12 minut po zmianie stron Aston Villa prowadziła 3:2! Najpierw Ashley Young zdobył gola, a następnie dwa trafienia Johna Carewa uciszyły fanów The Royals.

19 minut przed końcem na ratunek miał przybyć Grzegorz Rasiak. Jednak zamiast remisu, to w doliczonym czasie gry Carew skompletował hattrick i przypieczętował zwycięstwo Aston Villi 4:2.

Na Stamford Bridge problemów z ograniem Stoke City nie miała Chelsea Londyn. The Blues po golach Franka Lamparda oraz mocno krytykowanego Johna Terry'ego pokonali The Potters 2:0. Awansowali tym samym do półfinałów Pucharu Anglii, gdzie znalazły się zespoły Aston Villi i Portsmouth. Fulham Londyn i Tottenham Hotspur muszą powtórzyć mecz.

***

W jedynym niedzielnym meczu Premier League Everton pokonał Hull City aż 5:1. Mógł wyżej, ale przy stanie 1:0 Yakubu nie wykorzystał rzutu karnego. The Toffees awansowali na ósme miejsce.