Ligi zagraniczne: Gole Tomasza Sajdaka i Adriana Mrowca

Polscy piłkarze grają w wielu krajach europejskich. Również tych, które są być może mniej zauważane przez przeciętnego kibica futbolu. Niedziela była udana dla Tomasza Sajdaka. Napastnik ten niedawno przeniósł się z Wysp Owczych do Finlandii. W ostatni dzień weekendu z gola cieszył się też Adrian Mrowiec, choć jest on nominalnym obrońcą.

Wojciech Święch

W niedzielę w Finlandii odbyła się 2. seria spotkań miejscowej ekstraklasy (Veikkausliiga). Zespół HJK Helsinki zmierzył się przed własną publicznością z FC KooTeePee.

W wyjściowym składzie gospodarzy nie pojawił się Tomasz Sajdak. Jednak napastnik wybiegł na boisko w dalszej części gry. W 73. minucie ustalił on wynik pojedynku na 6:1 dla miejscowych. Nasz rodak w swoim drugim meczu ligowym w barwach HJK zdobył 2 gola.

6:1 - Sajdak 73'

W niedzielę rozegrano na Litwie mecze 6. kolejki miejscowej ekstraklasy (A Lyga). Mistrz kraju, FBK Kowno, podjął FK Šiauliai. Kibice, którzy zgromadzili się na trybunach zobaczyli gole dopiero po przerwie. W 59. minucie prowadzenie dla gospodarzy zdobył były obrońca Wisły Kraków, Adrian Mrowiec. Była to pierwsza bramka Polaka w bieżącym sezonie. Rezultat spotkania w 87. minucie ustalił Mindaugas Grigalevičius. Nasz rodak wystąpił w całym spotkaniu.

FBK Kowno - FK Šiauliai 2:0 (0:0)
1:0 - Mrowiec 59'
2:0 - Grigalevičius 87'