Polacy na Ukrainie / Asysta Mariusza Lewandowskiego

W 28. kolejce Wyszczej Lihi drużyny Polaków grały ze zmiennym szczęściem. Wszyscy nasi rodacy w weekend pojawili się na boiskach na Ukrainie. Wyróżnił się szczególnie reprezentant Polski, Mariusz Lewandowski. Ma on duży wkład w zwycięstwo swojego klubu.

Wojciech Święch

Seweryn Gancarczyk (Metallist Charków) - klub obrońcy zmierzył się w derbach miasta z FK Charków. Nasz rodak zagrał cały mecz. W 11. minucie spotkania defensor został ukarany żółtą kartką. W 67. minucie obrońca przymierzył z rzutu wolnego. Jednak futbolówka przeleciała obok bramki rywali. Metallist odniósł zwycięstwo 2:0;

Paweł Hajduczek (Tawrija Symferopol) - polski pomocnik zagrał cały mecz przeciwko Dnipro Dnipropietrowsk. Jego klub doznał u siebie porażki w stosunku 0:1;

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - jego drużyna zagrała przed własną publicznością z Krywbasem Krzywy Róg. Reprezentant Polski wystąpił w całym spotkaniu. W 16. minucie nasz rodak miał szansę na zdobycie gola. Jednak nie wykorzystał on centry Darijo Srny. W 25. minucie były zawodnik Dyskobolii uderzył groźnie w kierunku "piątki", ale piłka odbiła się od obrońcy gości i wyszła na aut. Po zmianie stron, w 76. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i rykoszecie futbolówka trafiła do Lewandowskiego, ale "główka" naszego rodaka nie była celna. Jednak 180 sekund później piłkarz, pochodzący z Legnicy, obsłużył podaniem Fernandinho. Brazylijczyk wpadł w pole karne, minął dwóch defensorów i przymierzył w długi róg bramki - 1:0. Więcej goli w tym spotkaniu nie padło;

Maciej Nalepa (Karpaty Lwów) - zespół Polaka zmierzył się w Kijowie z Arsenalem. Golkiper zagrał cały mecz. Został on dwukrotnie pokonany przez rywali i jego drużyna w stolicy kraju doznała porażki w stosunku 0:2. Nasz rodak miał pecha przy drugim trafieniu w 76. minucie meczu. Nalepa sparował futbolówkę na poprzeczkę, następnie zdołał obronić strzał przeciwnika. Jednak był już bezradny przy kolejnej dobitce w wykonaniu Jewgienija Ewsiejewa.