Śląsk Wrocław - GKS Jastrzębie (historia spotkań)

Do zakończenia II-ligowych rozgrywek pozostało jeszcze 6 kolejek. Śląsk walczy o zajęcie miejsca premiowanego awansem do Orange Ekstraklasy, piłkarze Jastrzębia chcą uniknąć nerwówki w ostatnich kolejkach i już teraz zapewnić sobie bezpieczną lokatę w tabeli.

Artur Długosz

1/2 października 1988 r.:
GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) - Śląsk Wrocław 2:0

20/21 maja 1989 r.:
Śląsk Wrocław - GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 6:1

3 października 2004 r.:
Górnik Jastrzębie Zdrój - Śląsk Wrocław 3:1 (2:0)
1:0 - Małkowski 22'
2:0 - Żbikowski 45'
2:1 - Małecki 75' (k)
3:1 - Ćmich 82'

7 maja 2005 r.:
Śląsk Wrocław - Górnik Jastrzębie Zdrój 1:1 (0:0)
0:1 - Lipiński 64' (sam)
1:1 - Rosiński 75

Do ostatniego spotkania pomiędzy tymi drużynami doszło 22 września 2007 roku. GKS Jastrzębie przegrał ze Śląskiem na własnym boisku 1:2. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Bartosz Woźniak w 25 minucie dla Jastrzębia oraz Przemysław Łudziński dla Śląska w 7 i 42 minucie. Spotkanie obserwowało 5500 widzów, a mecz sędziował Mariusz Trofimiec z Kielc.