Młoda kadra Polek ze zwycięstwem. Świetny początek turnieju

Reprezentantki Polski pokonały Belgijki 1:0 na inaugurację mistrzostw Europy do lat 17. Zwycięską bramkę dla naszej reprezentacji zdobyła Oliwia Związek.

Artur Karaszewski
Bramka Oliwii Związek Twitter / TVP Sport / Bramka Oliwii Związek
Turniej rozgrywany jest w Szwecji, a Polki awansowały na niego w kapitalnym stylu. Wygrały wszystkie sześć meczów w dwóch rundach kwalifikacyjnych i zdobyły łącznie aż 30 bramek tracąc przy tym tylko dwie.

Reprezentacja Polski kobiet U-17 trafiła do grupy z Belgią, Hiszpanią oraz Portugalią. W inauguracyjnym meczu nasze piłkarki zmierzyły się z pierwszą z wymienionych drużyn.

Biało-Czerwone zwyciężyły 1:0 po trafieniu Oliwii Związek w 31. minucie rywalizacji. Polska zawodniczka wykorzystała bardzo duże zamieszanie w polu karnym rywalek i skierowała piłkę do bramki.

Rozmiary wygranej mogły być bardziej okazałe, ale w 84. minucie Zuzanna Witek nie wykorzystała rzutu karnego.

W kolejnym spotkaniu mistrzostw Europy reprezentantki Polski zmierzą się z Hiszpanią ( 9 maja 15:30) oraz z Portugalią (12 maja 15:30). Awans do półfinału wywalczą dwie najlepsze drużyny w grupie.

Wszystkie mecze turnieju transmitowane są w internecie na tvpsport.pl. Z kolei spotkania z udziałem reprezentacji Polski pokazuje również TVP Sport.