Bayer znów to zrobił. Mistrz uratował remis

Bayer 04 Leverkusen to specjalista od odwracania losów meczów w końcówce. Tym razem mistrzom Niemiec udało się to zrobić w starciu z Borussią Dortmund. Bayer remis 1:1 uratował w siódmej minucie doliczonego czasu drugiej połowy.

Łukasz Witczyk
Jonas Hofmann (biała koszulka) i Nico Schlotterbeck Getty Images / GERRIT VAN COLOGNE / Na zdjęciu: Jonas Hofmann (biała koszulka) i Nico Schlotterbeck
Dla Bayeru 04 Leverkusen było to pierwsze ligowe spotkanie po zapewnieniu sobie pierwszego w historii mistrzowskiego tytułu w Bundeslidze. Zespół ten walczy jeszcze o zdobycie Ligi Europy i Pucharu Niemiec. To niewątpliwie najlepszy sezon w dziejach Bayeru.

W niedzielę ekipa prowadzona przez Xabiego Alonso zmierzyła się z Borussią Dortmund, która walczy o bezpośredni awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Każda strata punktów oddala BVB od tego celu, zwłaszcza że w sobotę RB Lipsk - czyli rywal w walce o czwarte miejsce - wygrał z 1.FC Heidenheim 1846.

Nie da się ukryć, że Borussię czekało trudne zadanie. Bayer w tym sezonie nie przegrał żadnego meczu. Oba zespoły dobrze grały w defensywie i powstrzymywały akcje rywali. Celnych strzałów było jak na lekarstwo. Żadna z drużyn nie zamierzała się odkryć, by nie narażać się na stratę gola.

Więcej emocji było w drugiej połowie, a w zasadzie w jej końcówce. W 81. minucie Borussia cieszyła się z gola, a jego autorem był Niclas Fullkrug. Dortmundczycy byli blisko tego, by zostać pierwszą w tym sezonie drużyną, która wygrała z Bayerem. Jednak gościom udało się wyrównać.

W siódmej minucie doliczonego czasu gry piłkę do bramki rywala wpakował Josip Stanisić i Bayer po raz kolejny w tym sezonie uratował remis w końcówce.

W innym niedzielnym meczu Bundesligi SC Freiburg zremisował 1:1 z 1.FSV Mainz.