The Championship: Jan Bednarek na boisku, jego drużyna nie zawiodła

Southampton nie rezygnuje z walki o bezpośredni awans do Premier League. Drużyna Jana Bednarka odniosła we wtorek pewne zwycięstwo.

Szymon Mierzyński
 Jan Bednarek WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Jan Bednarek
"Święci" pokonali na własnym stadionie Preston North End aż 3:0, rozstrzygając losy rywalizacji już w pierwszej połowie. Wszystkie bramki padły w ciągu niespełna kwadransa - między 19. a 33. minutą.

Reprezentant Polski także mógł wpisać się na listę strzelców. Na początku drugiej części oddał mocny strzał sprzed pola karnego i pomylił się nieznacznie.

Jan Bednarek wyszedł w podstawowym składzie gospodarzy i spędził na boisku 90 minut. To był jego 38. występ w obecnym sezonie The Championship (dotąd zdobył 2 gole).

Southampton zajmuje 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 84 pkt. i na chwilę obecną zagrałby w barażach. Do 2. lokaty, premiowanej bezpośrednim awansem do Premier League, traci 4 "oczka".

W następnym spotkaniu (w sobotę o godz. 16.00) podopieczni Russella Martina zmierzą się na wyjeździe z Cardiff City.

Southampton FC - Preston North End 3:0 (3:0)
1:0 - Che Adams 19'
2:0 - Che Adams 29'
3:0 - Stuart Armstrong 33'

Czy Southampton awansuje do Premier League?