To był huragan! Pięć minut, które wstrząsnęło Atletico

Najpierw Julian Brandt, a 5 minut później Ian Maatsen. Pierwsza połowa nie mogła ułożyć się lepiej dla Borussii Dortmund. W mgnieniu oka udało się odwrócić dwumecz z Atletico Madryt o 180 stopni.

Tomasz Galiński
Julian Brandt w trudnej sytuacji znalazł sposób na pokonanie Jana Oblaka Twitter / Screen / Polsat Sport / Na zdjęciu: Julian Brandt w trudnej sytuacji znalazł sposób na pokonanie Jana Oblaka
W pierwszym meczu Atletico Madryt wygrało 2:1 i to determinowało postawę jednych i drugich w rewanżu.

Goście skupili się przede wszystkim na obronie dostępu do własnej bramki i sporadycznie wychodziło z kontratakami (jeden z nich na początku spotkania spektakularnie zmarnował Alvaro Morata).

Później jednak zdecydowaną przewagę miała Borussia Dortmund i - co najważniejsze - udało się ją udokumentować.

Początkowo nic nie chciało wpaść, natomiast między 34. i 39. minutą gospodarze strzelili dwa gole i wyraźnie przybliżyli się do półfinału.

Zaczęło się od GENIALNEGO podania Matsa Hummelsa tzw. fałszem. Piłkę w polu karnym opanował Julian Brandt, ograł obrońcę i mocnym strzałem zaskoczył Jana Oblaka. Bramkarz Atletico mógł jednak zrobić znacznie więcej.

Nie minęło 5 minut, a było już 2:0. Tym razem akcję zaczął Brandt, następnie Marcel Sabitzer zachował się świetnie w obrębie "szesnastki", podał do rozpędzonego Iana Maatsena, a ten przyjął piłkę kierunkowo i uderzył nie do obrony przy dalszym słupku.

Zobacz gole Borussii Dortmund w meczu z Atletico:

Na początku drugiej połowy sprawy nieco się skomplikowały (z perspektywy BVB), bo samobójczego gola strzelił Hummels. Później do wyrównania doprowadził Angel Correa i w dwumeczu ponownie na prowadzenie wyszli goście z Madrytu.

Ale ostatnie słowo należało do BVB. Najpierw bramkę zdobył Niclas Fuellkrug, a następnie nie do obrony uderzył Sabitzer.