Kogo wybierze Xavi? Hiszpanie zgodni ws. składu Barcelony

Xavi ma niemały ból głowy przed meczem z Paris Saint-Germain. Według hiszpańskich mediów pewniakiem do wyjściowego składu jest Robert Lewandowski. Znak zapytania widnieje tylko przy jednej pozycji.

Szymon Michalski
Xavi (po lewej) PAP/EPA / Alberto Estevez / Na zdjęciu: Xavi (po lewej)
We wtorek 16 kwietnia rozpoczną się spotkania rewanżowe meczów ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów. Tego dnia na boisko wybiegną m.in. piłkarze FC Barcelony i Paris Saint-Germain.

W lepszej sytuacji przed rewanżem jest Duma Katalonii, która bronić będzie jednobramkowej przewagi z pierwszego spotkania. Przypomnijmy, że przed tygodniem podopieczni Xavegio wygrali w Paryżu 3:2.

Szkoleniowiec Barcelony miał tydzień czasu na zastanowienie się nad wyjściową jedenastką na spotkanie rewanżowe. Hiszpańskie media są zgodne co do tego, że od pierwszej minuty na boisku pojawi się Robert Lewandowski.

Takie portale, jak "Mundo Deportivo", "Sport", "Marca" oraz "AS" w obronie "Barcy" widzą Julesa Kounde, Ronaldo Araujo, Pau Cubarsiego oraz Joao Cancelo. W bramce ma pojawić się Marc-Andre ter Stegen.

Drobne wątpliwości pojawiają się w linii pomocy. Dziennikarze "AS" są przekonani, że Xavi da szansę od pierwszej minuty Ferminowi Lopesowi. Inne portale są natomiast zdania, że od pierwszej minuty zagra Pedri.

Oprócz tego w pomocy mają zagrać Frenkie de Jong oraz Ilkay Gundogan. O sile ataku stanowić mają natomiast Lamine Yamal, Raphinha oraz wspomniany już Robert Lewandowski.

Przypomnijmy, że pierwszy gwizdek meczu w Barcelone o godzinie 21:00. Tekstową relację live przeprowadzi portal WP SportoweFakty.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)