Aleksandar Vuković: Wiemy, w jakim momencie byliśmy

Piast Gliwice przełamał się i pokonując na własnym stadionie KGHM Zagłębie Lubin 2:0 poprawił swoją sytuację w tabeli. - W pierwszej połowie byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną - powiedział po spotkaniu Aleksandar Vuković.

Michał Piegza
Aleksandar Vuković WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Aleksandar Vuković
Piłkarze Piasta Gliwice po ograniu 2:0 KGHM Zagłębia Lubin poprawili swoją sytuację w PKO Ekstraklasie. Dzięki wygranej posadę uratował Aleksandar Vuković.

Nic dziwnego, że po spotkaniu Serb chwalił swoich podopiecznych. - Wszyscy wiemy, w jakim momencie byliśmy i jak ważny był ten mecz. Na pewno trzeba zacząć od gratulacji dla zespołu za zwycięstwo, które jest w pełni zasłużone. W pierwszej połowie byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną, stwarzającą zagrożenie po stałych fragmentach gry. Na nasze szczęście byliśmy skuteczni i zdobyliśmy dwie bramki - ocenił premierową odsłonę trener, cytowany przez portal Zagłębia.

- Po przerwie chcieliśmy zagrać solidnie w obronie i na zero z tyłu. W naszej sytuacji nawet 2:0 nie było zbyt komfortową przewagą, więc zależało nam na trzecim trafieniu. Mieliśmy ku temu okazje i szkoda, że chociaż jednej z tych sytuacji nie wykorzystaliśmy. Jesteśmy mimo wszystko zadowoleni, że wygrywamy dzisiaj bardzo ważny mecz - dodał Vuković.

Z występu swoich podopiecznych nie mógł być zadowolony Waldemar Fornalik. - W pierwszej połowie nie potrafiliśmy odpowiedzieć na agresywną grę rywali. Mieliśmy ku temu możliwości, ale zbyt szybko oddawaliśmy piłkę, a stracone bramki to kuriozum. Wiedzieliśmy w jaki sposób grają, a mimo to nie wybroniliśmy się przy stałych fragmentach, przez co mam duże pretensje. W drugiej części spotkania wróciliśmy do gry, ale nie byliśmy w stanie zdobyć bramki kontaktowej. Nie jesteśmy zadowoleni, Piast postawił twarde warunki i z tym mieliśmy dziś problem - powiedział szkoleniowiec.