Co oni wyprawiają?! Wystarczyły dwa auty, by obrona Zagłębia zgłupiała [WIDEO]

Aleksandar Vuković prawdopodobnie był w ostatnim czasie na stażu w Puszczy Niepołomice i pod okiem Tomasza Tułacza szlifował dalekie wyrzuty piłki z autu. Tak Piast Gliwice strzelił oba gole w pierwszej połowie meczu z Zagłębiem Lubin.

Tomasz Galiński
Zagłębie Lubin odstawiło niezłą szopkę przy obu straconych golach w pierwszej połowie Twitter / Screen / Canal+Sport / Na zdjęciu: Zagłębie Lubin odstawiło niezłą szopkę przy obu straconych golach w pierwszej połowie
Na początek trzeba pochwalić drużynę Piasta Gliwice. Bo w rundzie jesiennej drużyna była chwalona za ładną grę, ale nie szły za tym wyniki. No więc teraz wajcha została przesunięta.

To nie były najbardziej finezyjne gole w historii piłki nożnej. Raczej zagranie na aferę i liczenie na to, że coś się urodzi. Opłaciło się. I trudno nie odnieść wrażenia, że to był przypadek. Raczej wytrenowane w tygodniu.

Z drugiej jednak strony nie da się przejść obojętnie obok tego, co wyprawiała defensywa Zagłębia Lubin. Cyrk? Kabaret? Można tu użyć różnych wyrazów określających zachowanie piłkarzy w białych strojach.

Piłka leci w pole karne i nikt nie wie, co ma robić. Totalny chaos, kiks jeden za drugim, brak ataku na futbolówkę

No bo spójrzmy.

Gol na 1:0

Gol na 2:0

Sytuacje niemal bliźniacze. Patryk Dziczek wrzuca piłkę w pole karne, powstaje nieprawdopodobny chaos i zawodnicy Zagłębia nie potrafią nic z tym zrobić, a Jakub Czerwiński strzela nie do obrony. 2:0? Również Dziczek zagrywa na kilkadziesiąt metrów, ping-pong w "szesnastce" i Fabian Piasecki jakimś cudem wpycha futbolówkę do bramki. W taki sposób, że Sokratis Dioudis interweniował już poza linią.

Szkoła Puszczy Niepołomice i trenera Tomasza Tułacza w wersji 2.0.

- Brakowało ataku na piłkę. Powinniśmy szybciej ją ekspediować z pola karnego - stwierdził Michał Nalepa przed kamerami Canal+.