Mocny tydzień Polonii Warszawa. Zagrożenie coraz mniejsze

Piłkarze Polonii Warszawa i GKS-em Tychy zwyciężali w niedzielnych meczach Fortuna I ligi. Czarne Koszule oddaliły się od strefy spadkowej, nad którą zdobyły przewagę czterech punktów.

Polonia Warszawa w sezonie 2023/2024 WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Polonia Warszawa w sezonie 2023/2024
Polonia Warszawa rozegrała w jednym tygodniu dwa ważne mecze z innymi zespołami z dołu tabeli zaplecza PKO Ekstraklasy. W poniedziałek drużyna Rafała Smalca pokonała 1:0 Resovię, a w niedzielę odniosła zwycięstwo 2:1 na stadionie Podbeskidzia Bielsko-Biała. W ten sposób Czarne Koszule zmniejszyły zagrożenie spadkiem.

Po nieco ponad kwadransie Polonia była na prowadzeniu dzięki strzałowi Michała Grudniewskiego. Na tego gola Podbeskidzie jeszcze odpowiedziało trafieniem Mateja Senicia. Stołeczna drużyna nie była zrezygnowana po stracie zaliczki i 11 minut zajęło jej dołożenie gola na 2:1 uderzeniem Szymona Kobusińskiego zza pola karnego.

Pięć goli padło w Pruszkowie. GKS Tychy zwyciężył 3:2 ze Zniczem, dzięki czemu pozostaje w strefie barażowej. Przyjezdni stawili się na terenie beniaminka pod wodzą dobrze znanego w województwie mazowieckim trenera Dariusza Banasika. Podnieśli się po nieudanych w poprzednich tygodniach wynikach.

W pierwszej połowie zespoły wymieniły się ciosami. Prowadził Znicz dzięki strzałowi Mateusza Grudzińskiego, ale przez zaledwie dwie minuty, po których do remisu 1:1 doprowadził Mateusz Radecki. Decydujące było przyspieszenie tyszan w drugiej połowie, w której pokonali Miłosza Mleczkę uderzeniami Jakuba Tecława oraz Wiktora Żytka. Po kontaktowej bramce na 2:3 Zniczowi zabrakło już czasu na dogonienie Trójkolorowych.