W Serie A jak w PKO Ekstraklasie. Cała czołówka pogubiła punkty

Inter Mediolan poszedł śladem Milanu, Juventusu oraz Bologni. Także lider ligi włoskiej nie zwyciężył. Na własnym stadionie zremisował 2:2 z kandydatem do spadku Cagliari Calcio. Mateusz Wieteska zaliczył symboliczny występ.

mecz Inter Mediolan - AS Roma Getty Images / Stefano Guidi / Na zdjęciu: mecz Inter Mediolan - AS Roma
Można odliczać dni do koronacji Interu Mediolan na mistrza Włoch. Tym bardziej, że nikt nie goni lidera. We wcześniejszych meczach kolejki remisowali wicelider AC Milan, trzeci w tabeli Juventus FC oraz czwarta Bologna FC. Wszystkie wspomniane kluby nie poradziły sobie z niżej notowanymi przeciwnikami. Po Nerazzurrich trudno było spodziewać się podobnego potknięcia, skoro grali na własnym stadionie z beniaminkiem Cagliari Calcio. I oni jednak nie zdobyli kompletu punktów.

Nerazzurri potrzebowali 12 minut na zdobycie prowadzenia 1:0. Gospodarze swobodnie wymienili podania, a piłka powędrowała od Matteo Darmiana, przez Alexisa Sancheza, do Marcusa Thurama. Francuzowi pozostało pokonać strzałem z bliska Simone Scuffeta. Od tego momentu Inter mógł pilnować wyniku.

Piłkarze z Cagliari próbowali jeszcze coś zdziałać i poprawić wynik. Do przerwy sprawdzili Yanna Sommera dwoma strzałami celnymi, ale Szwajcar był skoncentrowany w przeciwieństwie do poprzedniego, wygranego 2:1 meczu z Udinese Calcio. W nim popełnił kardynalny błąd.

Nadzieja gości na zapunktowanie odżyła w 65. minucie za sprawą gola na 1:1 Eldora Szomurodowa. Piłka trafiła do niego po zgraniu Zito Luvumbo i pokonał Yanna Sommera strzałem po ziemi z linii pola karnego. Yann Sommer stracił gola, co jest dobrą informacją dla goniących go w rankingu czystych kont Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Skorupskiego.

Za pierwszym razem remis był przez niespełna 10 minut. W 74. minucie Hakan Calhanoglu odzyskał prowadzenie dla Interu. Turek przymierzył z rzutu karnego w narożnik bramki, choć Simone Scuffet rzucił się w dobrym kierunku. I tym razem Inter nie potrafił jednak utrzymać przewagi. W 83. minucie Nicolas Viola trafił na 2:2 po przypadkowej asyście barkiem Gianluci Lapaduli. Było to już ostatnie trafienie do bramki w meczu.

W 88. minucie Mateusz Wieteska wszedł z ławki rezerwowych na boisko zamiast Pantelisa Hatzidiakosowi i zaliczył symboliczny występ w Mediolanie. Obrona, z Polakiem w szeregach, nie dała się zaskoczyć.

Inter Mediolan - Cagliari Calcio 2:2 (1:0)
1:0 - Marcus Thuram 12'
1:1 - Eldor Szomurodow 65'
2:1 - Hakan Calhanoglu (k.) 74'
2:2 - Nicolas Viola 83'

Inter: Yann Sommer - Yann Aurel Bisseck, Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni (86' Tajon Buchanan) - Matteo Darmian (75' Denzel Dumfries), Nicolo Barella, Hakan Calhanoglu, Henrich Mchitarjan (64' Davide Frattesi), Federico Dimarco (76' Carlos Augusto) - Alexis Sanchez (75' Marko Arnautović), Marcus Thuram

Cagliari: Simone Scuffet - Alessandro Di Pardo (78' Gabriele Zappa), Yerry Mina, Pantelis Hatzidiakos (88' Mateusz Wieteska) - Tommaso Augello, Antoine Makoumbou, Ibrahim Sulemana, Adam Obert, Jakub Jankto (29' Matteo Prati) - Zito Luvumbo (78' Nicolas Viola), Eldor Szomurodow (78' Gianluca Lapadula)

Żółta kartka: Prati (Cagliari)