Bramka Leao po pięknej akcji. Spójrz na ten efektowny drybling [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eleven Sports / Efektowna bramka Leao
Twitter / Eleven Sports / Efektowna bramka Leao

Rafael Leao popisał się bardzo widowiskowym trafieniem w spotkaniu z Sassuolo (3:3). Bramka Portugalczyka pozwoliła jego zespołowi na zmniejszenie strat przed przerwą.

Faworytem niedzielnego meczu AC Milanu z US Sassuolo był zespół z Mediolanu. Początek spotkania przybrał jednak niespodziewany obrót.

Niżej notowani gospodarze wyszli na prowadzenie już w 4. minucie rywalizacji za sprawą trafienia Andrea Pinamontiego. Kilka minut później na listę strzelców wpisał się Armand Lauriente i sytuacja podopiecznych Stefano Pioliego była nieciekawa.

Wtedy dał o sobie znać Rafael Leao. Portugalczyk zdecydował się na indywidualną akcję. W narożniku pola karnego w efektowny sposób ograł dwóch przeciwników i płaskim strzałem pokonał bramkarza. Był to jego siódmy gol w tym sezonie Serie A.

W 53. minucie meczu swoją drugą bramką zdobył Lauriente i Sassuolo prowadziło 3:1. Goście nie zamierzali jednak składać broni i ambitnie walczyli o korzystny rezultat.

Ich starania przyniosły wymierne efekty. Najpierw do siatki rywali trafił Luka Jović, a w końcowej fazie spotkania wynik ustalił Noah Okafor. Rossoneri wyrównali na sześć minut do końca podstawowego czasu gry.

Po tym remisie Milan nadal zajmuje 2. miejsce w tabeli i ma sześć punktów przewagi nad trzecim Juventusem. Z kolei Sassuolo sklasyfikowane jest na 19. pozycji i do bezpiecznej strefy traci jedno oczko.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty