Stal rządzi w Rzeszowie. Arka Gdynia zgubiła punkty

Stal Rzeszów po raz drugi w sezonie zwyciężyła z Resovią w Fortuna I lidze. Tym razem mecz lokalnych rywali zakończył się wynikiem 2:0. Walcząca o awans Arka Gdynia zremisowała 2:2 na stadionie Motoru Lublin.

Stal Rzeszów WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Stal Rzeszów
W rundzie jesiennej Stal Rzeszów wygrała 2:1, w rewanżu nawet nie straciła gola. Do wyniku 2:0 doprowadzili Andreja Prokić oraz Patryk Warczak, którzy solidarnie zdobyli po jednej bramce w obu połowach. Dla przebudzonej Stali prestiżowe zwycięstwo było czwartym z rzędu. Z kolei Resovia zakopuje się w strefie spadkowej z powodu piątej porażki w ostatnich sześciu kolejkach.

Do jedynego w piątek podziału punktów doszło w Lublinie. Motor zremisował w nim 2:2 z Arką Gdynia. Na prowadzeniu dwukrotnie byli gospodarze, jednak podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego odpowiadali. Jednego z goli dla Arki zdobył Karol Czubak, który z 14 trafieniami jest wiceliderem klasyfikacji strzelców ligi. Ustępuje tylko Łukaszowi Sekulskiemu z Wisły Płock.

Zagłębie Sosnowiec rozegrało drugi mecz po zatrudnieniu w roli jego trenera Marka Saganowskiego. Po raz drugi straciło gola w ostatnich minutach meczu i decydował on o stracie punktów. Tym razem Ilkay Durmus oddał uderzenie z rzutu karnego na 1:0 dla Górnika Łęczna w doliczonym czasie. Zagłębie okopuje się w strefie spadkowej, a Górnik wrócił do punktowania pod wodzą trenera Pavola Stano.