KKS 1925 Kalisz nie wykorzystał okazji

KKS 1925 Kalisz zamiast zyskać, to stracił w porównaniu z Pogonią Siedlce i Kotwicą Kołobrzeg, które zremisowały w piątek. Drużyna z Wielkopolski poniosła zaskakującą porażkę 1:2 z Hutnikiem Kraków.

piłkarze KKS 1925 Kalisz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze KKS 1925 Kalisz
KKS 1925 Kalisz nie poradził sobie w Krakowie. Na pierwszego gola Hutnika jeszcze żwawo odpowiedział, ale kiedy po przerwie Patryk Kieliś odzyskał prowadzenie dla gospodarzy, kaliszanie już nie ripostowali. Hutnik cieszył się z wyczekiwanego zwycięstwa 2:1, a KKS pozostał na drugim miejscu w tabeli za Pogonią Siedlce. Nie wykorzystał sprzyjających okoliczności, jakim był piątkowy remis zespołu z Mazowsza z trzecią w stawce Kotwicą Kołobrzeg.

Takim samym wynikiem 2:1 dla gospodarzy zakończył się mecz Olimpii Grudziądz z GKS-em Jastrzębie. Beniaminek stracił pierwszego gola, ale potrafił odwrócić wynik w drugiej połowie. Decydująca bramka padła już w rywalizacji jedenastu na dziesięciu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla doświadczonego Szymona Matuszka.

Na wyjeździe poradziła sobie Wisła Puławy, dla której wygrana 1:0 na terenie Lecha II Poznań jest istotnym krokiem w kierunku utrzymania. Jedynym skutecznym zawodnikiem popołudnia był Mateusz Klichowicz, który po przerwie strzelił gola na miarę kompletu punktów dla Wisły. Gospodarze nie potrafili odpowiedzieć do ostatniego gwizdka Pawła Horożanieckiego.

27. kolejka II ligi:

Hutnik Kraków - KKS 1925 Kalisz 2:1 (1:1)
1:0 - Bartosz Kieliba (sam.) 6'
1:1 - Oskar Kalenik 11'
2:1 - Patryk Kieliś 52'

Olimpia Grudziądz - GKS Jastrzębie 2:1 (0:1)

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy KKS 1925 Kalisz awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?