Trzech Polaków nie zatrzymało lidera Serie A

Inter Mediolan przybliża się krok po kroku do mistrzostwa Włoch. Po przerwie reprezentacyjnej pokonał 2:0 Empoli FC. Pełną partię w pokonanym zespole rozegrali Sebastian Walukiewicz, Bartosz Bereszyński i Szymon Żurkowski.

Mecz Serie A: Inter Mediolan - Empoli FC PAP/EPA / Matteo Bazzi / Mecz Serie A: Inter Mediolan - Empoli FC
Faworyt z Mediolanu zdobył gola już w 6. minucie, więc mecz rozpoczął się dla niego idealnie. Trener Simone Inzaghi podniósł ręce po strzale Federico Dimarco. Pokonał on Elię Caprile kopnięciem z kilkunastu metrów po pomysłowym podaniu zza pola karnego Alessandro Bastoniego. Kolejnych dwóch sytuacji podbramkowych Interu nie wykorzystali Marcus Thuram oraz aktywny w atakach Alessandro Bastoni.

Empoli próbowało odpowiedzieć gospodarzom i pokonać Emila Audero, który w bramce Interu zastąpił Yanna Sommera. W 27. minucie Razvan Marin sprawdził formę drugiego golkipera Nerazzurrich. Mocno kopnięta piłka szybowała pod poprzeczkę, ale została sparowana przez Emila Audero.

W podstawowym składzie Empoli znalazło się trzech Polaków. Szymon Żurkowski spędził marcową przerwę reprezentacyjną w Toskanii. Z kolei Bartosz Bereszyński oraz Sebastian Walukiewicz nie pograli sobie w zespole Michała Probierza walczącym niedawno w barażach o awans do Euro 2024.

Empoli próbowało uniknąć czwartej porażki z rzędu. Przebudzenie pod wodzą Davida Nicoli nie pozwoliło na oddalenie się od strefy spadkowej i drużyna spędziła przerwę reprezentacyjną bez choćby punktu przewagi nad lokatą spadkową. Gości nie było jednak stać na dobranie się do bramki lidera.

Inter dołożył gola na 2:0 w 81. minucie. Praktycznie zapewnił sobie komplet punktów dzięki atakowi zawodników wprowadzonych z ławki rezerwowych. Alexis Sanchez trochę nieczysto, ale skutecznie strzelił z bliska do bramki po płaskim dośrodkowaniu Denzela Dumfriesa. Ostatniego podania nie udało się przeciąć Sebastianowi Walukiewiczowi.

Inter Mediolan - Empoli FC 2:0 (1:0)
1:0 - Federico Dimarco 6'
2:0 - Alexis Sanchez 81'

Inter: Emil Audero - Benjamin Pavard, Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni (77' Denzel Dumfries) - Matteo Darmian, Nicolo Barella, Hakan Calhanoglu (69' Kristjan Asllani), Henrich Mchitarjan (84' Davide Frattesi), Federico Dimarco (69' Carlos Augusto) - Marcus Thuram, Lautaro Martinez (77' Alexis Sanchez)

Empoli: Elia Caprile - Bartosz Bereszyński, Sebastian Walukiewicz, Sebastiano Luperto - Emmanuel Gyasi (83' Matteo Cancellieri), Razvan Marin, Simone Bastoni (73' Jacopo Fazzini), Giuseppe Pezzella (73' Liberato Cacace) - Szymon Żurkowski, Nicolo Cambiaghi - M'Baye Niang (83' Mattia Destro)

Żółte kartki: Cambiaghi, Cacace (Empoli)

Sędzia: Federico Dionisi