Bednarek na ławce, Bielik wrócił po kontuzji. Średni piątek Polaków w Anglii

Trzech polskich zawodników zagrało w piątkowych meczach Championship. Do gry po kontuzji wrócił Krystian Bielik. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział za to Jan Bednarek.

Tomasz Galiński
Przemysław Płacheta Getty Images / Athena Pictures / Na zdjęciu: Przemysław Płacheta
Mający problemy zdrowotne w Walii Jan Bednarek przesiedział cały piątkowy mecz Southampton z Middlesbrough na ławce rezerwowych. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a "Święci" stracili gola w 90. minucie.

Pewne miejsce w składzie Swansea City ma zaś Przemysław Płacheta. Dobrze zrobił mu transfer z Norwich City.

Płacheta zagrał we wszystkich spotkaniach nowego zespołu, a w ostatnich pięciu meczach (teraz już sześciu) zaczynał od 1. minuty. W starciu z Sheffield Wednesday na drugą połowę już jednak nie wyszedł. Co gorsze, zawodnik, który go zmienił (Jamal Lowe) na kwadrans przed końcem zapewnił drużynie remis.

W wyjściowym składzie znaleźli się również Krystian Bielik oraz Michał Helik.

Dla Bielika był to powrót do gry po kontuzji, przez którą stracił ponad miesiąc. Polak nie był dostępny w sześciu ostatnich spotkaniach ligowych, ale w końcu dostał zielone światło od lekarzy i mógł wystąpić na Loftus Road. Rozegrał pełne 90 minut, natomiast jego Birmingham City przegrał na wyjeździe z Queens Park Rangers 1:2, tracąc gola w doliczonym czasie.

Średnio wypadło też Huddersfield Town. Przegrana 1:3 z Coventry City na własnym boisku sprawia, że walka o utrzymanie w Championship stanie się trudniejsza. Zresztą, Birmingham City ma tyle samo punktów, więc sytuacja jest równie beznadziejna.

Huddersfield Town - Coventry City 1:3 (0:2)
0:1 Ellis Simms 16'
0:2 Ellis Simms 22'
1:2 Rhys Healey 79'
1:3 Haji Wright 90+4'

Queens Park Rangers - Birmingham City 2:1 (0:0)
0:1 Juninho Bacuna 62'
1:1 Steve Cook 65'