Milowy krok Wieczystej Kraków. Tego nie da się zaprzepaścić

Nie zatrzymuje się Wieczysta Kraków, która obrała kurs w kierunku 2. ligi. W sobotę, w meczu z wiceliderem zespół pokonał Avię Świdnik 2:0 i powiększył przewagę nad resztą stawki.

Michał Piegza
piłkarze Wieczystej Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wieczystej Kraków

Dziesiąte zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Wieczystej. Lider IV grupy III ligi w sobotnie wczesnej popołudnie podejmował wicelidera Avię. Zespół ze Świdnika w rundzie wiosennej nie prezentuje się już tak dobrze jak jesienią.

Gospodarze dobrze weszli w spotkanie i wynik otworzyli już w 18. minucie. Bramkarza gości pokonał Michał Fidziukiewicz. Krakowianie w meczu nie kreowali sobie zbyt wielu okazji, ale w doliczonym czasie podwyższyli rezultat za sprawą Pawła Łysiak.

W piątej minucie doliczonego czasu 2. połowy z ławki rezerwowych Wieczystej wyrzucony został Sławomir Peszko. Więcej na temat czerwonej kartki dla trenera gospodarzy przeczytasz TUTAJ.

Goście z ogromnym niedosytem opuszczali boisko. - Jesteśmy wkurzenie wynikiem meczu. Walczyliśmy do końca. Wieczysta nie stworzyła zbyt wielu klarownych okazji - powiedział po spotkaniu, w rozmowie z klubową telewizją, zawodnik Avii Mateusz Machała.

W tabeli Wieczysta powiększyła przewagę nad Avią do dwunastu awans. Historyczny awans krakowian na poziom centralny coraz bliżej.

Wieczysta Kraków - Avia Świdnik 2:0 (1:0)
1:0 - Fidziukiewicz 18'
2:0 - Łysiak 90+7'