Koniec efektownej serii Hiszpanii. Nawet nie strzeliła gola

Porażka reprezentacji Hiszpanii po serii ośmiu wygranych. La Roja zostali pokonani 0:1 przez Kolumbię w meczu towarzyskim.

Mecz towarzyski: Hiszpania - Kolumbia PAP/EPA / Neil Hall / Mecz towarzyski: Hiszpania - Kolumbia
Latynosi zmierzyli się w brytyjskim klimacie w London Stadium. Niepokonani od marca 2023 roku Hiszpanie starali się o dziewiąte zwycięstwo z rzędu. W udanym okresie nie tylko przypieczętowali awans do Euro 2024, ale dodatkowo wygrali w turnieju finałowym Ligi Narodów. W poprzedniej dekadzie Hiszpania rozegrała dwa mecze towarzyskie z Kolumbią i raz zwyciężyła i raz zremisowała.

W pierwszej połowie po obu zespołach nie było widać entuzjazmu do atakowania. Zakończyła się ona remisem 0:0, a bramkarze obu drużyn zostali przetestowani tylko jednym uderzeniem celnym. Nieco częściej posiadali piłkę Hiszpanie, ale to przekładało się na równie niewiele sytuacji podbramkowych, jak w polu karnym Davida Rayi.

Po przerwie londyńczyka z Arsenalu - Davida Rayi nie było już na boisku, a jego zmiennikiem był Alex Remiro z Realu Sociedad. Właśnie on przepuścił piłkę do bramki w 61. minucie, a zdobywcą gola na 1:0 był Daniel Munoz. Cieszyli się Kolumbijczycy znani z angielskich boisk. Daniel Munoz z Crystal Palace wykorzystał dogranie Luisa Diaza z Liverpool FC.

Z ławki rezerwowych wchodzili na boisko między innymi Alvaro Morata i Lamine Yamal, a po stronie Kolumbii doświadczony James Rodriguez. Hiszpania zaczęła przeważać w posiadaniu piłki, w liczbie strzałów, ale brakowało jej dokładności i do końca spotkania nie odebrała prowadzenia Los Cafeteros.

Hiszpania zagra w marcu również z Brazylią, a drugim przeciwnikiem Kolumbii będzie Rumunia. Na to spotkanie wybierze się do Madrytu.

Hiszpania - Kolumbia 0:1 (0:0)
0:1 - Daniel Munoz 61'

Hiszpania: David Raya (46' Alex Remiro) - Pedro Porro, Dani Vivian, Aymeric Laporte (83' Pau Cubarsi), Alejandro Grimaldo - Mikel Merino, Martin Zubimendi - Pablo Sarabia (72' Lamine Yamal), Gerard Moreno (62' Alex Baena), Mikel Oyarzabal (62' Nico Williams) - Joselu (62' Alvaro Morata)

Kolumbia: Camilo Vargas - Daniel Munoz, Carlos Cuesta, Jhon Lucumi, Johan Mojica - Kevin Castano (46' Richard Rios), Jefferson Lerma - Jhon Arias, Jorge Carrascal (46' James Rodriguez), Luis Diaz - Mateo Cassierra (75' Rafael Borre)

Sędzia: Michael Oliver (Anglia)

Czy Hiszpania będzie najlepsza w Euro 2024?