Stal Stalowa Wola dogoniła rywala w II lidze

Stal Stalowa Wola przegrywała już 0:2 na własnym stadionie. Zdołała w końcówce podstawowego czasu dogonić Wisłę Puławy i uniknąć drugiej z rzędu porażki w roli gospodarza.

Matthew Korziewicz PAP / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: Matthew Korziewicz
Wisła Puławy próbowała, dzięki zdobyciu kompletu punktów, poprawić sytuację w walce o utrzymanie się w II lidze. Wydawała się być na dobrej drodze do tego, ponieważ objęła dwubramkowe prowadzenie. W 27. minucie Maciej Bortniczuk wykorzystał dogranie Mateusza Klichowicza w szybkim ataku, a w 41. minucie Piotr Giel powiększył przewagę swoim uderzeniem.

Istotna dla przebiegu spotkania była bramka kontaktowa na 1:2, którą strzelił w końcówce pierwszej połowy Adam Imiela z rzutu karnego. Stal Stalowa Wola obudziła się i próbowała po przerwie uniknąć drugiej z rzędu porażki na własnym stadionie. Wcześniej beniaminek spisywał się bardzo dobrze jako gospodarz, jednak w niedzielę przegrał 0:1 z KKS-em 1925 Kalisz.

Do wyrównania, w meczu zaległym, doszło w końcówce podstawowego czasu. Konkretnie w 86. minucie, w której Jakub Banach pokonał po raz drugi Oskara Mielcarza. Stanęło na remisie 2:2, a jeden punkt nie poprawił znacząco ani sytuacji Stali w walce o wejście do baraży o awans do Fortuna I ligi, ani Wisły w grze o utrzymanie.

Stal Stalowa Wola - Wisła Puławy 2:2 (1:2)
0:1 - Maciej Bortniczuk 27'
0:2 - Piotr Giel 40'
1:2 - Adam Imiela (k.) 45'
2:2 - Jakub Banach 86'

Stal: Wojciech Muzyk - Dominik Maluga (46' Jakub Górski), Jakub Kowalski (65' Damian Urban), Łukasz Furtak, Jakub Banach, Arkadiusz Ziarko, Bartosz Pioterczak (72' Kacper Chełmecki), Łukasz Soszyński, Michał Mydlarz, Adam Imiela (65' Olivier Sukiennicki), Sebastian Strózik (46' Lucjan Klisiewicz)

Wisła: Oskar Mielcarz - Jan Flak, Łukasz Wiech, Radosław Seweryś (76' Kacper Kaczorowski), Danian Pawłas, Kamil Kargulewicz, Przemysław Skałecki (58' Karol Noiszewski), Maciej Bortniczuk, Krystian Puton, Mateusz Klichowicz (85' Janusz Nojszewski), Piotr Giel (76' Kamil Kumoch)

Żółte kartki: Mydlarz, Banach (Stal) oraz Skałecki, Mielcarz, Giel, Pawłas (Wisła)

Sędzia: Patryk Świerczek (Brzesko)

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal Stalowa Wola zagra w barażach o awans do Fortuna I ligi?