Demolka w Lidze Europy. Łukasz Fabiański niepokonany

West Ham United zagra w ćwierćfinale Ligi Europy. Z Łukaszem Fabiańskim w bramce odgryzł się SC Freiburg wynikiem 5:0 w rewanżu. Do najlepszej ósemki weszli także AC Milan, Olympique Marsylia i Benfica.

Mecz Ligi Europy: West Ham United - SC Freiburg PAP/EPA / Isabel Infantes / Mecz Ligi Europy: West Ham United - SC Freiburg
West Ham United przystąpił do rewanżu z SC Freiburg po porażce 0:1 w Niemczech. Rywale pokonali raz Łukasza Fabiańskiego i mieli czego bronić w Londynie. West Ham pozostawał jednak faworytem do awansu, ponieważ w roli gospodarza tylko zwycięża w 11 kolejnych meczach europejskich pucharów. W poprzednim sezonie doszedł między innymi dzięki tym wynikom po trofeum w Lidze Konferencji Europy.

Minęły 32 minuty rewanżu, West Ham już prowadził 2:0 i teraz to on był bliżej awansu. Kiedy w 52. minucie Aaron Cresswell zdobył bramkę na 3:0, gospodarze mogli poczuć się swobodniej na boisku. Jarrod Bowen miał na koncie gola i asystę, a Tomas Soucek dwie asysty. Z kolei goście nie mieli sposobu na dobranie się do bramki Fabiańskiego. Klub z Premier League zdemolował ostatecznie przeciwnika 5:0, a za ustalenie wyniku zabrał się Mohammed Kudus.

Tydzień temu w ośmiu meczach Ligi Europy padło aż 31 goli. Średnią na spotkanie podnieśli piłkarze AC Milanu i Slavii Praga. Rossoneri wygrali 4:2, co stawiało ich w dobrej sytuacji przed wyjazdowym rewanżem. Musieli jednak mieć się na baczności, ponieważ z dużym kapitałem wybrali się również w poprzedniej rundzie do Rennes, po czym mieli problem z jego dowiezieniem do końca dwumeczu. Tym razem Milan robił swoje na boisku i po pierwszej połowie prowadził 3:0. W ten sposób odebrał nadzieję Slavii, którą było stać tylko na gola na 1:3.

Olympique Marsylia wybrał się w stosunkowo krótką podróż na rewanż z Villarrealem z zaliczką 4:0 ze Stade Velodrome. Napędzany przez Pierre'a-Emericka Aubameyanga zespół nie miał litości dla doświadczonego pucharowicza i odniósł wysokie zwycięstwo. Wydawało się, że gospodarzom pozostało pożegnać się w dobrym stylu z Ligą Europy, a jednak podjęli pościg. U siebie Villarreal wygrał 3:1 i mógł jeszcze mocniej żałować wyniku przywiezionego z Marsylii. Dalej gra Olympique.

Do wymiany ciosów doszło w Lizbonie, dokąd tydzień temu wybrali się Rangers FC. Szkockiemu zespołowi nie udało się utrzymać prowadzenia, ale i tak mógł być umiarkowanie zadowolony z remisu 2:2 przed rewanżem z Benficą. Zespół z Portugalii chciał wrócić w czwartek z Wysp Brytyjskich w lepszym nastroju niż FC Porto, które odpadło z Ligi Mistrzów po starciu z Arsenalem. W 69. minucie jedenastka z Lizbony strzeliła gola na 1:0 za sprawą Rafy Silvy. To okazał się strzał na miarę awansu Benfiki.