Gorąco po decyzji Marciniaka w hicie LM

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w sędziowanym przez Szymona Marciniaka meczu Interu Mediolan z Atletico Madryt (2:1). Polski arbiter nie zauważył, jak Marcus Thuram złapał za krocze Stefana Savicia. - To powinna być czerwona kartka - komentowano.

Mateusz Kozanecki
Marcus Thuram Getty Images / Jonathan Moscrop / Diego Souto / Na zdjęciu: Marcus Thuram
Środowe spotkanie Ligi Mistrzów pomiędzy Interem Mediolan a Atletico Madryt dostarczyło ogromnych emocji. W regulaminowym czasie gry było 2:1, co oznaczało konieczność rozegrania dogrywki.

Ta również nie przyniosła rozstrzygnięć i o losach awansu do ćwierćfinału decydowały rzuty karne. W nich lepsi okazali się gracze hiszpańskiej drużyny.

Spotkanie mogło potoczyć się inaczej. W pierwszej połowie dogrywki doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Podczas walki o piłkę po wyrzucie z autu, na murawę padł Stefan Savić.

Dopiero powtórki telewizyjne pokazały, że gracz Atletico został... złapany za krocze przez Marcusa Thurama z Interu Mediolan.

Sędzia Szymon Marciniak przerwał na chwilę spotkanie, a Savić po kilku minutach był w stanie wrócić do gry. Thuram nie został ukarany za swoje przewinienie, co wywołało sporą dyskusję.

Na zdjęciu: Marcus Thuram i Stefan Savić, fot. Diego Souto/Getty Images Na zdjęciu: Marcus Thuram i Stefan Savić, fot. Diego Souto/Getty Images

- To mogła być czerwona kartka - mówił sędzia Iturralde Gonzalez podczas transmisji w hiszpańskiej telewizji. - Myślę, że sędzia powinien sprawdzić VAR. Thuram ryzykował - dodał arbiter.

- Może nam się to wydawać żartem lub zabawą rodem z lat 90. XX wieku, ale to czerwona kartka dla zawodnika Interu. Mamy 100. minutę, a on chwycił i ścisnął jądra Savicia. To jest czerwona kartka - dodał arbiter Dani Garrido.

Podobnego zdania był dziennikarz CANAL+ Sport Cezary Olbrycht. On również zastanawiał się, dlaczego nie zdecydowano się na analizę VAR.

"Thuram powinien wylecieć z czerwoną kartką. Ale Marciniak nie mógł widzieć chwytu 'za ptaka'. Gdzie jest VAR?" - skomentował na portalu X.