Zamieszanie wokół trenera Kiwiora. "Obraził moją rodzinę"

Mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Arsenalem i FC Porto dostarczył wielu emocji. Po rzutach karnych do ćwierćfinału awansowali Kanonierzy. Podczas spotkania doszło do spięcia pomiędzy trenerami obu ekip.

Łukasz Witczyk
 Mikel Arteta WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: Mikel Arteta
Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się wygraną FC Porto 1:0. Portugalski zespół w rewanżu skupił się na obronie korzystnego rezultatu. Arsenal FC zdołał odrobić stratę w 41. minucie po golu Leandro Trossarda, ale zarówno w regulaminowym czasie, jak i w dogrywce więcej goli nie padło.

Do wyłonienia zwycięzcy niezbędne były rzuty karne. Te lepiej egzekwowali piłkarze Arsenalu i to oni mogli cieszyć się z awansu do ćwierćfinału najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek pucharowych. Mecz w podstawowym składzie rozpoczął Jakub Kiwior, którego podczas dogrywki zmienił Ołeksandr Zinczenko.

O meczu głośno jest nie tylko ze względu na wynik, ale także z powodu spięcia trenerów. W trakcie meczu Mikel Arteta podszedł do Sergio Conceicao i miał go obrażać. Hiszpan został zresztą przez sędziego ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

O co poszło? To po spotkaniu wyjaśnił trener FC Porto, Sergio Conceicao. - Arteta w trakcie meczu podszedł o ławki rezerwowych i w języku hiszpańskim obraził moją rodzinę. Powiedziałem mu, że osoby, którą obraził, nie ma już wśród nas - wyznał portugalski szkoleniowiec.

- Niech Arteta się martwi o prowadzenie swojej drużyny, która ma więcej niż wystarczającą jakość, aby grać o wiele lepiej - dodał Conceicao.

Arsenal był zdecydowanym faworytem starcia z Porto, ale rywale bardzo wysoko zawiesili poprzeczkę. Niewiele brakło, a Kanonierzy już w 1/8 finału pożegnaliby się z Ligą mistrzów, co byłoby dużym rozczarowaniem.

Trener Napoli wściekły na sędziów. "Klarowny rzut karny"