Była 83. minuta meczu. Tylko spójrz, co zrobił wtedy Lewandowski

Robert Lewandowski cały czas to ma! Napastnik FC Barcelony w końcówce wtorkowego spotkania z Napoli w 1/8 finału Ligi Mistrzów wykończył piękną akcję swojego zespołu. Zobacz, jak Polak trafił do siatki i tym samym przypieczętował awans Blaugrany.

Mateusz Byczkowski
akcja zakończona golem Lewandowskiego Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: akcja zakończona golem Lewandowskiego
Po pierwszym spotkaniu tego dwumeczu FC Barcelona mogła mieć spory niedosyt. Podopieczni Xaviego wyglądali lepiej od rywala, który rzutem na taśmę - dzięki kunsztowi Victora Osimhena - wywalczył remis na własnym terenie. Kibice byli zapewne ciekawi, jak zaprezentują się obie ekipy trzy tygodnie później.

Duma Katalonii w rewanżowym starciu zszokowała SSC Napoli. W dwie minuty strzeliła włoskiej ekipie dwa gole. Zespół Francesco Calzony odpowiedział jeszcze przed przerwą. Druga odsłona miała wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

To FC Barcelona zwyciężyła w dwumeczu. Bramkę, która zabrała wszelkie nadzieje neapolitańczykom zdobył Robert Lewandowski. Napastnik wykończył fantastyczną akcję Sergiego Roberto i Ilkaya Gundogana. Obaj po prostu rozklepali defensywę rywali.

"Lewy" może wiele zawdzięczać wspomnianemu Roberto. Doświadczony Hiszpan nie próbował sam trafić do siatki, tylko podał do Polaka, a ten z bliskiej odległości pokonał Alexa Mereta (nagranie zobaczysz na dole).

Z kim FC Barcelona zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów? Losowanie odbędzie się w piątek (15 marca) o godzinie 12:00.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Lewandowski zdobędzie jeszcze bramkę w tej edycji Ligi Mistrzów?