Nie zostawił suchej nitki na Grabarze. "Moja 6-letnia córka"

Kamil Grabara nie tylko nie pomógł ekipie FC Kopenhaga sprawić niespodzianki w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Manchesterem City na Etihad Stadium, ale jeszcze popełnił fatalny błąd przy bramce rywali.

Krzysztof Kaczmarczyk
Reakcja Paula Mersona na gola puszczonego przez Kamila Grabarę Twitter / Sky Sport / Polsat Sport / Reakcja Paula Mersona na gola puszczonego przez Kamila Grabarę
Marząc o sprawieniu sensacji piłkarze FC Kopenhagi musieli w rewanżowym spotkaniu z Manchester City odrobić dwa gole straty z pierwszego meczu.

Tymczasem już po dziewięciu minutach rewanżu przegrywali 0:2. I udział miał w tym Kamil Grabara, który po raz pierwszy wystąpił w roli kapitana.

Więcej o meczu -->> Kamil Grabara nie pomógł drużynie. Spacerek Manchesteru City

Co wydarzyło się we wspomnianej 9. minucie? Właśnie wtedy Julian Alvarez uderzył dość lekko z bocznej linii pola karnego. Polski bramkarz chciał złapać piłkę, ale ta odbiła mu się od rękawic i wpadła do bramki.

Grabara doskonale wiedział, że popełnił błąd. Wystarczyło spojrzeć na jego minę. W to, co zrobił nasz bramkarz, uwierzyć nie mógł Paul Merson. Były reprezentant Anglii komentował pojedynek dla Sky Sport.

- O mój Boże, on to sobie wrzucił - krzyknął po tym, gdy zobaczył fatalną interwencję naszego goalkeepera. - Ma maskę na głowie. Równie dobrze może założyć torbę - dodał i przyznał, że to było szokujące.

- Moja córeczka ma sześć lat, ona by to chwyciła - podsumował po chwili "popis" 25-letniego bramkarza.

W dwumeczu z Manchesterem City Grabara puścił sześć goli. Jego przegrała dwumecz i zakończyła przygodę z Ligą Mistrzów. Dodajmy, że Polak po zakończeniu tego sezonu opuści ekipę z Kopenhagi i przeniesie się do Niemiec, gdzie dołączy do zespołu VfL Wolfsburg.

Wielkie wyróżnienie dla Polaka. I to w takim meczu!