Błysk geniuszu Podolskiego. Zrobił to idealnie [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: zagranie Podolskiego
Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: zagranie Podolskiego

38-letni Lukas Podolski napędza akcje Górnika Zabrze. Były mistrz świata miał swój udział w zwycięstwie nad Jagiellonią Białystok (2:1).

W rundzie wiosennej ekipa Jana Urbana znalazła się fali wznoszącej, tymczasem walcząca o czołowe miejsca Jagiellonia Białystok wpadła w mały kryzys. Górnik Zabrze skorzystał na słabszej dyspozycji przeciwnika.

Zabrzanie w pierwszej połowie zaczęli się rozkręcać i prowadzili 1:0 za sprawą Damiana Rasaka. Środkowy pomocnik celnie uderzył z dystansu, a bramkarz białostoczan nie był w stanie skutecznie interweniować.

W 68. minucie podopieczni Urbana ruszyli z kontratakiem. Piłka trafiła do Lukasa Podolskiego, który z dziecinną łatwością ograł rywala i dostrzegł wychodzącego na wolną pozycję Lawrence'a Ennaliego. Gracze Górnika rozumieli się bez słów.

Podolski fantastycznym podaniem obsłużył jednego z najszybszych zawodników w PKO Ekstraklasie. Ennali efektowną podcinką pokonał Alomerovicia. Linia obrony Jagiellonii w tej sytuacji była kompletnie zagubiona.

Kilkadziesiąt sekund później na niewiele zdało się trafienie Kaana Caliskanera, bowiem finalnie Górnik wygrał 2:1. Podolski zanotował drugą asystę w tym sezonie ligowym.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty