Klub Szymona Włodarczyka potwierdził wyższość

Sturm Graz dorzucił jeszcze jednego gola do przewagi w dwumeczu ze Slovanem Bratysława. Szymon Włodarczyk pokazał się w roli zmiennika w wygranym 1:0 meczu. Z awansu cieszyli się także Olympiakos Pireus oraz Royale Union Saint-Gilloise.

Mecz Ligi Konferencji Europy: Ferencvarosi TC - Olympiakos Pireus PAP/EPA / Zsolt Czegledi / Mecz Ligi Konferencji Europy: Ferencvarosi TC - Olympiakos Pireus
Sturm Graz przyjechał do Bratysławy z pokaźną przewagą 4:1 zdobytą w meczu u siebie ze Slovanem. Wyglądało na to, że tylko kataklizm może pozbawić awansu niedawnego rywala Rakowa Częstochowa w grupie Ligi Europy. Ponownie poza podstawowym składem Sturmu znalazł się Szymon Włodarczyk.

Polak wszedł na boisko w 65. minucie za strzelca dotąd jedynego gola Mikę Bieretha. W 52. minucie potwierdził on wyższość Sturmu nad Slovanem uderzeniem na 1:0 po asyście Davida Affengrubera.

Olympiakos Pireus zabrał ze sobą do Budapesztu przewagę 1:0 zdobytą w pierwszym meczu z Ferencvarosem. Santiago Hezze i spółka przeczekali początek rewanżu i w kwadransie przed przerwą ruszyli do ataku. W 38. minucie Kostas Fortounis jeszcze nie wykorzystał świetnej okazji do strzelenia gola, ale w 45. minucie Ayoub El Kaabi strzelił z rzutu karnego na 1:0. W ten sposób Olympiakos odebrał zapał przeciwnikom.

Rywalizacja Eintrachtu Frankfurt z Royale Union Saint-Gilloise rozpoczęła się w Belgii. Pucharowicz z Bundesligi prowadził już 2:0, ale nie uniknął błędów i konfrontacja zakończyła się wynikiem 2:2. Z takim wynikiem zespoły przystąpiły do rewanżu w Niemczech. Były klub Kacpra Kozłowskiego pozostał rozpędzony i na terenie przeciwnika przeprowadził kolejne skuteczne ataki. Wygrana 2:1 na wyjeździe dała awans Royalowi.