GKS Tychy mógł zostać liderem Fortuna I ligi. Kompletnie zawiódł

GKS Tychy mógł wykorzystać zaległy mecz do objęcia prowadzenia w walce o awans do PKO Ekstraklasy. Podopieczni Dariusza Banasika potrzebowali choćby punktu, tymczasem ponieśli porażkę 0:2 z Górnikiem Łęczna.

Dariusz Banasik WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Dariusz Banasik
Górnik Łęczna rozpoczął rundę wiosenną bezbramkowym meczem z Miedzią Legnica. W pierwszym spotkaniu pod wodzą Pavola Stano dołożył do bilansu już 10. remis w sezonie. Nie ma pierwszoligowca, który częściej dzieli się punktami z przeciwnikami. GKS Tychy z kolei zwyciężył 2:0 z Odrą Opole, dzięki czemu umocnił się na drugim miejscu premiowanym awansem do PKO Ekstraklasy.

W 10. minucie łęcznianie zdobyli prowadzenie strzałem młodzieżowca Kacpra Łukasiaka. Akcja bramkowa została zainicjowana i zakończona przez środkowego pomocnika. Wymienił podania i wtargnął w pobliże bramki Macieja Kikolskiego, skąd oddał uderzenie na 1:0.

Trener Dariusz Banasik zdecydował się już w przerwie na przeprowadzenie dwóch zmian, a w 52. minucie była trzecia roszada spowodowana urazem Marcela Błachewicza. Za ożywienie ofensywy tyszan mieli odpowiadać Patryk Mikita oraz Mateusz Radecki.

Ze zmianą trafił zdecydowanie lepiej Pavol Stano. Jego pierwszym zawodnikiem, którego wprowadził z ławki rezerwowych, był Ilkay Durmus w 60. minucie. Minęła zaledwie minuta i były zawodnik Lechii Gdańsk strzelił gola. Przymierzył do siatki z dystansu po wymanewrowaniu sprytnym zwodem przeciwnika. Górnik Łęczna podwyższył prowadzenie na 2:0 i w ten sposób zapewnił sobie komplet punktów.

Górnik Łęczna - GKS Tychy 2:0 (1:0)
1:0 - Kacper Łukasiak 10'
2:0 - Ilkay Durmus 61'

Górnik: Maciej Gostomski - Jakub Bednarczyk, Jonathan De Amo, Lukas Klemenz, Marcin Grabowski (80' Damian Zbozień) - Adam Deja, Kacper Łukasiak - Mateusz Młyński (69' Karol Podliński), Paweł Żyra (60' Ilkay Durmus), Damian Gąska (80' Damian Warchoł) - Marko Roginić

GKS: Maciej Kikolski - Nemanja Nedić, Jakub Budnicki, Jakub Tecław, Marko Dijaković (46' Mateusz Radecki) - Wiktor Żytek (46' Marcel Błachewicz, 52' Patryk Mikita), Norbert Wojtuszek, Dominik Połap, Julius Ertlhaler (79' Marcin Szpakowski) - Bartosz Śpiączka, Daniel Rumin (69' Teo Kurtaran)

Żółte kartki: Młyński, Durmus, Roginić (Górnik) oraz Żytek (GKS)

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole)