Pogrom w meczu Brighton. Jakub Moder wszedł po przerwie

W Premier League w 25. kolejce zamykający tabelę zespół Sheffield United podejmował Brighton. W potyczce niespodzianki nie było. Goście zwyciężyli 5:0. Przez całą drugą połowę na boisku przebywał Jakub Moder.

Michał Piegza
piłkarze Brighton and Hove Albion cieszą się z gola PAP/EPA / Clive Rose / Na zdjęciu: piłkarze Brighton and Hove Albion cieszą się z gola
Piłkarze Sheffield United w Premier League znajdują się w bardzo trudnej sytuacji. Zespół zamykający tabelę wprawdzie ostatnio pokonał Luton, ale straty do bezpiecznych pozycji wciąż są znaczne.

Okazją do ich zmniejszenia była domowa potyczka z plasującym się w górnej części ligi Brighton. Mecz bardzo źle rozpoczął się dla miejscowych, którzy od 13. minuty grali w osłabieniu, kiedy za faul z boiska został wyrzucony Mason Holgate.

Siedem minut później goście objęli prowadzenie, a do bramki beniaminka trafił Facundo Buonanotte. Cztery minuty później było już niemalże po emocjach. Drugą bramkę dla Brighton zdobył Danny Wellbeck.

Po przerwie na boisku pojawił się w zespole gości Jakub Moder. Piłkarze Brighton nie mieli litości dla rywala, w końcowym kwadransie dokładając trzy bramki i zwyciężając ostatecznie 5:0.

Sheffield United - Brighton and Hove Albion 0:5 (0:2) 0:1 - Facundo Buonanotte 20' 0:2 - Danny Welbeck 24' 0:3 - Jack Robinson (sam.) 75' 0:4 - Simon Adingra 78' 0:5 - Simon Adingra 85'