Klub Jakuba Piotrowskiego bez strat przed rewanżem. Mocny finisz Ajaksu

Jakub Piotrowski i spółka z Ludogorca Razgrad zremisowali bezbramkowo z Servette Genewa w Lidze Konferencji Europy. Ajax zdobył dwa gole w doliczonym czasie na miarę remisu 2:2 z FK Bodo/Glimt.

Mecz Ligi Konferencji Europy: Servette Genewa - Ludogorec Razgrad PAP/EPA / Martial Trezzini / Mecz Ligi Konferencji Europy: Servette Genewa - Ludogorec Razgrad
Jakuba Piotrowskiego nie tylko nie zabrakło w podstawowym składzie Ludogorca Razgrad na mecz wyjazdowy z Servette Genewa, ale jeszcze wyprowadził drużynę na boisko w roli kapitana. Mistrz Bułgarii radził sobie z atakami przeciwnika i czekał na swoją szansę na zadanie decydującego uderzenia. Ostatecznie obu zespołom nie udało się zmienić bezbramkowego wyniku.

O wejście do najlepszej szesnastki Ligi Konferencji Europy walczy nie tylko Molde FK z Legią Warszawa, ale również inna norweska drużyna FK Bodo/Glimt. W wyjazdowym meczu z Ajaksem zdobyła prowadzenie już w 17. minucie za sprawą ataku zespołowego i strzału Alberta Gronbaeka. Ten sam zawodnik przymierzył na 2:0 w kierunku dalszego narożnika bramki Ajaksu. Holenderski zespół odrobił całość strat dwoma strzałami w doliczonym czasie, przez co nerwowy mecz zakończył się remisem 2:2.

KAA Gent, który latem ograł Pogoń Szczecin w eliminacjach, kontynuuje przygodę w Lidze Konferencji Europy. Piłkarze z Belgii wybrali się do Budapesztu i zagrali z Maccabi Hajfa. Formalni gospodarze nie mogą rozgrywać meczów w Izraelu z powodu konfliktu zbrojnego. Maccabi przymierzyło do bramki KAA Gent w 65. minucie, a następnie pilnowało wyniku 1:0.

0:1 - Bruno Petković (k.) 76'

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Ludogorec Razgrad awansuje do najlepszej "16" Ligi Konferencji Europy?