Trwają protesty w Bundeslidze. Kolejny krok Bayeru Leverkusen do mistrzostwa

Bayer 04 Leverkusen jest coraz bliżej zdobycia mistrzostwa Niemiec. W sobotę Aptekarze pokonali na wyjeździe 1. FC Heidenheim 1846 2:1. Spotkania Bundesligi nadal były zakłócane przez protestujących kibiców.

Łukasz Witczyk
radość piłkarzy Bayeru Leverkusen PAP/EPA / Eduard Martin / Na zdjęciu: radość piłkarzy Bayeru Leverkusen
W sobotę Bayer 04 Leverkusen bez większych problemów poradził sobie z 1.FC Heidenheim 1846. Aptekarze, którzy notują niesamowitą serię meczów bez porażki i są coraz bliżej wywalczenia mistrzostwa kraju. Kolejny krok został wykonany dzięki trafieniom Jeremiego Frimponga i Amine'a Adliego. Bayer wygrał 2:1, a honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Tim Kleindienst.

Emocji nie zabrakło także w spotkaniu pomiędzy walczącym o utrzymanie SV Darmstadt 98 i rywalizującym o pozycję w pierwszej czwórce Bundesligi VfB Stuttgart. Górą byli przyjezdni, którzy triumfowali 2:1. W 14. minucie prowadzenie im dał Serhou Guirassy. Kolejny gol padł dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy, a jego autorem był Mahmoud Dahoud. Gospodarze odpowiedzieli tylko golem Aarona Seydela.

O kryzysie z początku sezonu nie pamiętają już w Unionie Berlin. Klub ten jeszcze kilka tygodni temu był w strefie spadkowej, a teraz zbliża się do środka tabeli. To też zasługa wygranej z TSG 1899 Hoffenheim 1:0, a gola na wagę trzech punktów w 84. minucie strzelił Brendan Aaronson.

Punktami podzieliły się VfL Wolfsburg i Borussia Dortmund. Goście prowadzili od 8. minuty za sprawą Niclasa Fuellkruga. Wilki wyrównały w 64. minucie po trafieniu Yannicka Gerhardta. W meczowej kadrze VfL zabrakło Jakuba Kamińskiego. Zwycięstwo odniosło za to walczące o utrzymanie 1.FSV Mainz, które 1:0 pokonało FC Augsburg.

Dodajmy, że znów mecze Bundesligi przerywane były przez protestujących kibiców, którzy nie zgadzają się na sprzedaż praw komercyjnych. Na murawę rzucane były m.in. tenisowe piłeczki.