Kolejna kontuzja w Realu Madryt. Nerwowe oczekiwanie na wyniki badań

Real Madryt wygrał na wyjeździe z RB Lipsk 1:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Ale Carlo Ancelotti ma powody do zmartwień, bo Brahim Diaz (zdobywca jedynej bramki) w drugiej połowie musiał zejść z boiska z powodu kontuzji.

Tomasz Galiński
Brahim Diaz nie ukończył meczu w Lipsku z powodu kontuzji Getty Images / David S. Bustamante / Na zdjęciu: Brahim Diaz nie ukończył meczu w Lipsku z powodu kontuzji
To był trudny mecz dla Realu Madryt. Z różnych względów. Wyjazdy do Lipska nigdy nie należą do najprzyjemniejszych, a poza tym Carlo Ancelotti nie mógł liczyć na kilku kontuzjowanych piłkarzy.

Do Lipska nie pojechali Thibaut Courtois, Eder Militao, David Alaba, Antonio Ruediger i Jude Bellingham. A niewykluczone, że do tego grona dołączy teraz Brahim Diaz.

24-latek został we wtorek bohaterem swojej drużyny. Na początku drugiej połowy przeprowadził fantastyczną indywidualną akcję, a następnie oddał idealny strzał i stojący w bramce Peter Gulacsi nie miał nic do powiedzenia (ZOBACZ GOLA).

Problem w tym, że w 84. minucie Brahim został zmieniony. Chwilę wcześniej poczuł ból i nagle usiadł na murawie.

- Szczerze mówiąc nie wiem, co się stało. Przejdę jutro badania i zobaczymy. Mam nadzieję, że to nic wielkiego - powiedział zawodnik na gorąco po spotkaniu.

- Miał stłuczenie w kostce i łydce. Jutro to zbadają, ale nie sądzę, że to problem mięśniowy - powiedział Ancelotti na konferencji prasowej.

Ewentualna dłuższa pauza byłaby kolejnym ciosem wymierzonym w ekipę "Królewskich", a przecież w perspektywie jest gra co trzy dni i walka zarówno na krajowym podwórku, jak i w Lidze Mistrzów.