Klub Polaków zrobił ważny krok do utrzymania w Serie A

Bartosz Bereszyński i Szymon Żurkowski wystąpili w wygranym 3:1 meczu Empoli FC z Salernitaną. Drużyna Polaków zapewniła sobie zwycięstwo mocnym finiszem i w przeciwieństwie do przeciwnika przybliżyła się do utrzymania w lidze włoskiej.

Mecz Serie A: Salernitana - Empoli FC PAP/EPA / Massimo Pica / Mecz Serie A: Salernitana - Empoli FC
Empoli FC złapało odrobinę rozpędu po zmianie trenera na Davide Nicolę. Nowy opiekun zespołu z Toskanii to jednocześnie były szkoleniowiec Salernitany, który w przeszłości ratował klub z Kampanii przed spadkiem z ligi włoskiej. Empoli postawiło to samo zadanie Davidowi Nicoli, a jednym z kontrkandydatów do utrzymania jest ostatnia w tabeli Salernitana.

W jedenastce Empoli wyszli na mecz Bartosz Bereszyński oraz Szymon Żurkowski. Z powodu kartek zabrakło zawieszonego Sebastiana Walukiewicza. Z kolei na ławce rezerwowych Salernitany pozostał Mateusz Łęgowski, którego notowania były wyższe na początku kadencji Filippo Inzaghego. Bereszyński rozegrał pełną partię, a Żurkowski został w 78. minucie wymieniony na Wiktora Kowałenkę.

Pierwsza połowa była jeszcze dość spokojna w porównaniu z drugą częścią meczu. Zakończyła się ona wynikiem 1:0 dla Empoli, w czym zresztą pomógł przeciwnik. Bramka była samobójcza Alessandro Zanolego, który to przeniósł się do Salernitany na zasadzie wypożyczenia z SSC Napoli w zimowym oknie transferowym.

Salernitanę było stać na doprowadzenie do remisu 1:1 strzałem Shona Weissmana w 69. minucie, a skorzystał on z dogrania Antonio Candrevy. Kompromisowy wynik utrzymał się aż do 88. minuty. Na mocny finisz było stać przyjezdnych. Empoli zapewniło sobie zwycięstwo 3:1 strzałem M'Baye Nianga z rzutu karnego, a także uderzeniem Matteo Cancellierego po dograniu rezerwowego Senegalczyka.

US Salernitana 1919 - Empoli FC 1:3 (0:1)
0:1 - Alessandro Zanoli (sam.) 23'
1:1 - Shon Weissman 69'
1:2 - M'Baye Niang (k.) 88'
1:3 - Matteo Cancellieri 90'

Salernitana: Guillermo Ochoa - Niccolo Pierozzi (41' Shon Weissman), Jerome Boateng (59' Lorenzo Pirola), Marco Pellegrino - Alessandro Zanoli (46' Junior Sambia), Giulio Maggiore (76' Lassana Coulibaly), Toma Basić, Domagoj Bradarić - Antonio Candreva, Grigoris Kastanos (59' Loum Tchaouna) - Boulaye Dia

Empoli: Elia Caprile - Bartosz Bereszyński, Ardian Ismajli, Sebastiano Luperto - Emmanuel Gyasi, Alberto Grassi, Youssef Maleh (70' Jacopo Fazzini), Liberato Cacace - Szymon Żurkowski (78' Wiktor Kowałenko), Nicolo Cambiaghi (78' Matteo Cancellieri) - Alberto Cerri (70' M'Baye Niang)

Żółte kartki: Zanoli, Basić, Bradarić (Salernitana) oraz Maleh, Cerri (Empoli)