Wymiana ciosów AC Milanu. Zadziałał znany fortel

AC Milan nie odpuszcza najlepszym w tabeli ligi włoskiej. Rossoneri zwyciężyli 3:2 z Frosinone Calcio. Nie po raz pierwszy w sezonie pomogło im wejście z ławki rezerwowych na boisko Luki Jovicia.

Mecz Serie A: Frosinone Calcio - AC Milan PAP/EPA / Federico Proietti / Mecz Serie A: Frosinone Calcio - AC Milan
AC Milan jest w tabeli "samotną wyspą" na trzecim miejscu. Rossonerim pozostało skoncentrować się na Lidze Europy albo jeszcze zebrać się do szalonego pościgu za najlepszymi w lidze i punktującymi w wysokim tempie Interem Mediolan oraz Juventusem. Akurat w niedzielę główni kandydaci do zdobycia mistrzostwa Włoch zmierzą się w derbach Italii, więc w razie pokonania Frosinone Calcio, AC Milan miał zapewnione zmniejszenie strat do minimum jednego z tych klubów.

We wcześniejszych, sobotnich meczach ligi włoskiej nie padł gol. We Frosinone nie trzeba było długo czekać na przełamanie i tym samym otwarcie wyniku. W 17. minucie Olivier Giroud uciekł obrońcom beniaminka i główkował na 1:0 po wymierzonej wrzutce Rafaela Leao. Z interwencją na linii nie zdążył bramkarz Stefano Turati.

Beniaminek złapał ostatnio odrobinę wiatru w żagle i próbował zapunktować w trzecim meczu z rzędu. Po zaledwie siedmiu minutach Frosinone odebrało Milanowi prowadzenie. Matias Soule strzelił na 1:1 z rzutu karnego. Mike Maignan rzucił się w dobrym kierunku, ale nie zdołał dosięgnąć piłki. Wynik nie zmienił się już do przerwy po wymianie mocnych ciosów.

Po przerwie doszło do jeszcze jednej wymiany ciosów. Ponownie między golami było siedem minut odstępu, ale dla odmiany prowadzeniem nie nacieszyło się Frosinone. W 65. minucie Luca Mazzitelli strzelił z ostrego kąta do bramki Milanu przy niepewnej interwencji Mike'a Maignana. Z kolei w 72. minucie Matteo Gabbia doprowadził do remisu 2:2 po przytomnym odegraniu Oliviera Girouda.

Nie po raz pierwszy istotnym punktem meczu Milanu było wejście Luki Jovicia z ławki rezerwowych na boisko. W 80. minucie Serb zastąpił w jedenastce Christiana Pulisicia, a w 81. minucie już cieszył się ze zdobycia bramki na 3:2. Luka Jović wiedział, co zrobić z piłką, która w polu karnym spadła pod jego nogami, po wygranej przebitce.

Frosinone Calcio - AC Milan 2:3 (1:1)
0:1 - Olivier Giroud 17'
1:1 - Matias Soule (k.) 24'
2:1 - Luca Mazzitelli 65'
2:2 - Matteo Gabbia 72'
2:3 - Luka Jović 81'

Frosinone: Stefano Turati - Francesco Gelli, Simone Romagnoli, Caleb Okoli, Marco Brescianini - Luca Mazzitelli (85' Arijon Ibrahimović), Enzo Barrenechea, Abdou Harroui (77' Pol Lirola) - Demba Seck (77' Emanuele Valeri), Kaio Jorge (77' Walid Cheddira), Matias Soule

Milan: Mike Maignan - Davide Calabria (86' Alessandro Florenzi), Simon Kjaer, Matteo Gabbia, Theo Hernandez - Yacine Adli, Tijani Reijnders (61' Ismael Bennacer) - Christian Pulisić (80' Luka Jović), Ruben Loftus-Cheek (62' Noah Okafor), Rafael Leao - Olivier Giroud (86' Yunus Musah)

Żółte kartki: Harroui (Frosinone) oraz Loftus-Cheek, Reijnders (Milan)