Ligue 1. RC Lens dalej w grze o Ligę Mistrzów. Cały mecz Frankowskiego

RC Lens wciąż jest w grze o awans do europejskich pucharów. W sobotnim spotkaniu 20. kolejki Ligue 1 zespół ten wygrał na wyjeździe z FC Nantes 1:0.

Łukasz Witczyk
David Costa Getty Images / Sylvain Lefevre/ / Na zdjęciu: David Costa
Faworytem spotkania był zespół RC Lens, który jeszcze kilka tygodni temu rywalizował w fazie grupowej Ligi Mistrzów. I powrót do piłkarskiego raju jest głównym celem na rundę wiosenną tego sezonu. Szanse są, bowiem przed tym spotkaniem Lens do pozycji gwarantującej walkę o LM traciło pięć punktów.

FC Nantes z kolei walczyć musi o utrzymanie we francuskiej elicie. Drużyna ta ma pięć punktów przewagi nad miejscem zagrożonym spadkiem. Jednak to Nantes lepiej rozpoczęła to spotkanie i wydawało się, że obejmie prowadzenie. Gospodarze cieszyli się nawet z gola w 21. minucie, ale szybko okazało się, że na spalonym był Tino Kadewere.

Do przerwy gole nie padły, a po zmianie stron Lens ruszyło z mocnym uderzeniem. W 48. minucie Facundo Medina posłał płaskie podanie w kierunku pola karnego. Na dwudziestym metrze piłkę przejął David Costa i pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi rywali.

Lens częściej atakowało i starało się dobić swojego przeciwnika. Piłkarze FC Nantes odgryzali się pojedynczymi i niegroźnymi akcjami. Więcej goli już jednak nie padło. Całe spotkanie w zespole gości rozegrał Przemysław Frankowski.

W innym sobotnim meczu Ligue 1 Stade Rennais pokonało u siebie Montpellier HSC 2:1. Gole dla gospodarzy strzelili Martin Terrier i Arnau Kalimuendo. Goście odpowiedzieli trafieniem Tejiego Savaniera z rzutu karnego.

Wyniki:

FC Nantes - RC Lens 0:1 (0:0)
0:1 - David Costa 48'

Stade Rennais - Montpellier HSC 2:1 (1:0) 1:0 - Martin Terrier 3' 2:0 - Arnau Kalimuendo (k.) 48' 2:1 - Teji Savanier 73'