Efektowne zwycięstwo Rakowa Częstochowa w próbie generalnej

Raków Częstochowa w wysokiej formie tuż przed startem rundy wiosennej. Mistrz Polski pokonał SK Dnipro-1 4:1, a mógł nawet wygrać wyżej.

Szymon Mierzyński
Raków Częstochowa WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: Raków Częstochowa
Spotkanie było rozgrywane na zakończenie obozu w Turcji i trener Dawid Szwarga postanowił je zamknąć. Klubowe media społecznościowe podały tylko strzelców goli.

Więcej informacji przekazał jednak wicemistrz Ukrainy, dlatego poznaliśmy skład, w jakim wystąpili częstochowianie.

Raków zagrał bardzo skutecznie, już do przerwy prowadził 3:1, zaś po zmianie stron dołożył czwartego gola. Rezultat mógł być nawet bardziej okazały, lecz w 67. minucie Fran Tudor nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał w środek zatrzymał bramkarz SK Dnipro-1.

W sobotę częstochowianie powrócą do kraju i tam będą kontynuować przygotowania do potyczek o stawkę.

Rundę wiosenną mistrz Polski zainauguruje w niedzielę 11 lutego o godz. 12.30, gdy w ramach 20. kolejki PKO Ekstraklasy zmierzy się na Stadionie Respect Energy w Grodzisku Wlkp. z Wartą Poznań.

Raków zajmuje aktualnie 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 32 pkt. Do liderującego Śląska Wrocław traci 9 "oczek".

Raków Częstochowa - SK Dnipro-1 4:1 (3:1)
1:0 - Ante Crnac 4'
2:0 - Jean Carlos Silva 17'
2:1 - Eduard Sarapij 38'
3:1 - Bartosz Nowak 44'
4:1 - Dawid Drachal 69'

W 67. minucie Fran Tudor (Raków Częstochowa) nie wykorzystał rzutu karnego (Jewhenij Wołynec obronił).

Skład Rakowa Częstochowa: Vladan Kovacević - Stratos Svarnas, Gustav Berggren (46' Peter Barath), Fran Tudor, Ante Crnac, Jean Carlos Silva (46' Srdjan Plavsić), Zoran Arsenić (29' Bogdan Racovițan), Erick Otieno, Bartosz Nowak, Władysław Koczerhin, Marcin Cebula (46' John Yeboah, 53' Dawid Drachal); grał także Jakub Myszor.

Czy Raków Częstochowa obroni mistrzostwo Polski?