Porażka Widzewa Łódź w próbie generalnej

Pierwsza porażka Widzewa w zimowym okresie przygotowawczym. Drużyna prowadzona przez Daniela Myśliwca przegrała ze Slovanem Liberec 0:2.

Szymon Mierzyński
piłkarze Widzewa Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź
Łodzianie mierzyli się z 8. zespołem czeskiej ekstraklasy i wypadli dość przeciętnie, choć w pierwszej połowie zachowali czyste konto w tyłach.

Slovan objął prowadzenie w 54. minucie, gdy Ahmad Ghali pokonał Jana Krzywańskiego uderzeniem z najbliższej odległości. Drugiego gola zdobył natomiast Iwan Warfołomiejew. Tym razem bramkarz Widzewa skapitulował po płaskim uderzeniu z dystansu.

Krzywański był jedynym zawodnikiem, który spędził na boisku 90 minut. Wszyscy pozostali byli zmieniani.

Środowy mecz był dla ekipy z Łodzi czwartym zimowym sparingiem, a jednocześnie pierwszym zakończonym przegraną. Miał też charakter próby generalnej przed potyczkami o stawkę, bowiem więcej sprawdzianów sztab szkoleniowy już nie planuje.

Widzewiacy zajmują aktualnie 12. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy z dorobkiem 22 pkt. Rundę wiosenną zainaugurują w niedzielę 11 lutego o godz. 15.00, gdy w ramach 20. kolejki podejmą Jagiellonię Białystok.

Widzew Łódź - Slovan Liberec 0:2 (0:0)
0:1 - Ahmad Ghali 54'
0:2 - Iwan Warfołomiejew 68'

Skład Widzewa Łódź: Jan Krzywański - Paweł Zieliński (81' Wiktor Preuss), Mateusz Żyro (71' Noah Diliberto), Juan Ibiza (67' Paweł Kwiatkowski), Andrejs Ciganiks (62' Luis Silva), Fabio Nunes (62' Ernest Terpiłowski), Marek Hanousek (71' Serafin Szota), Fran Alvarez (71' Dominik Kun), Antoni Klimek (46' Dawid Tkacz, 81' Kamil Cybulski), Imad Rondić (46' Jordi Sanchez), Bartłomiej Pawłowski (71' Ignacy Dawid).

Czy Widzew Łódź utrzyma się w PKO Ekstraklasie?