Niecodzienne obrazki w Bundeslidze. Sędzia został znokautowany [WIDEO]

W trakcie meczu VfL Wolfsburg z FC Koeln sędzia liniowy został niefortunnie trafiony piłką. Organizatorzy spotkania pilnie szukali zastępstwa na trybunach.

Rafał Szymański
uraz Siewer Twitter / Viaplay / Na zdjęciu: uraz Siewer
Zamieszanie wywołało zagranie Maksa Fingraefe. W 14. minucie spotkania z VfL Wolfsburg obrońca 1.FC Koeln wybił piłkę na aut i znokautował sędziego liniowego. Thorben Siewer złapał się za twarz, a następnie potrzebował pomocy sztabu medycznego.

Po krótkiej przerwie okazało się, że Siewer nie będzie w stanie dotrwać nawet do końca pierwszej połowy. Asysten Sorena Storksa przy pomocy lekarzy udał się do tunelu, zaś jego obowiązki przejął sędzia techniczny, Nicolas Winter.

Organizatorzy meczu oczywiście nie byli przygotowani na takie zdarzenie. Jak podali dziennikarze niemieckiego "Bilda", w międzyczasie publiczność wskazała amatora, a ten zgodził się zastąpić Wintera. Tobias Krull uratował sytuację.

W rolę sędziego technicznego wcielił się wychowanek i dyrektor sportowy szóstoligowego klubu MTV Gifhorn. Krull, który znalazł się wśród kibiców Volkswagen Arena, będzie mógł wpisać do swojego CV epizod w Bundeslidze.

VfL Wolfsburg remisował 1:1 z 1.FC Koeln po pierwszej części gry. Na listę strzelców wpisali się Faride Alidou oraz Kevin Paredes.