Stary znajomy z Ekstraklasy skarcił Koronę Kielce na zakończenie obozu w Turcji

Korona Kielce kończy obóz w Turcji. W ostatnim sparingu przegrała 1:2 z FK Krumowgrad. Bramkę dla zespołu prowadzonego przez Kamila Kuzerę zdobył Danny Trejo, a w końcówce rzutu karnego nie wykorzystał Nono.

Tomasz Galiński
Korona Kielce przegrała w sparingu z FK Krumowgrad 1:2 YouTube / Korona Kielce / Na zdjęciu: Korona Kielce przegrała w sparingu z FK Krumowgrad 1:2
Piątek był bardzo pracowity dla piłkarzy Korony Kielce. Tego dnia drużyna rozegrała aż dwa mecze sparingowe. Najpierw z samego rana żółto-czerwoni przegrali z Dynamem Ceske Budejovice 0:1, z kolei popołudniu była przegrana z FK Krumowgrad 1:2.

Oczywiście zagrał zupełnie inny skład. Co ciekawe, w pierwszej połowie gola dla rywali strzelił Aleksandyr Kolew, który w przeszłości reprezentował barwy m.in. Arki Gdynia, Stali Mielec czy Rakowa Częstochowa.

Dostał świetne podanie z głębi pola, uniknął spalonego, opanował piłkę w polu karnym i w czystej sytuacji pokonał bezradnego Rafała Mamlę. Wyrównał w 67. minucie nowy nabytek Korony Danny Trejo. Nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Później rzutu karnego nie wykorzystał Nono i zemściło się to niemal natychmiast.

Długie podanie, fatalny błąd Yoava Hofmeistera, przez co rywale mieli otwartą drogę do bramki, Kolew trafił na pustą i ostatecznie Korona kończy obóz porażką.

Dla drużyny Kamila Kuzery był to ostatni mecz kontrolny podczas zgrupowania w tureckiej Larze. W sobotę Korona wraca do Polski i będzie przygotowywać się do rundy wiosennej na własnych obiektach. 3 lutego Korona zagra jeszcze sparing z Piastem Gliwice.

Pierwsze spotkanie w PKO Ekstraklasie Korona rozegra w poniedziałek 12 lutego o godz. 19, a jej rywalem będzie ŁKS Łódź. Będzie ono niezwykle ważne w kontekście walki o utrzymanie. Korona znajduje się obecnie w strefie spadkowej.

Korona Kielce - FK Krumowgrad 1:2 (0:1)
0:1 Aleksandyr Kolew 14'
1:1 Danny Trejo 67'
1:2 Aleksandyr Kolew 85'

Skład Korony: Rafał Mamla - Marcus Godinho, Piotr Malarczyk, Yoav Hofmeister, Marius Briceag - Mateusz Czyżycki, Miłosz Strzeboński, Nono, Danny Trejo, Mariusz Fornalczyk - Jiewgienij Szykawka.