Borussia męczyła się z Bochum. Hat-trick dał wygraną

Borussia Dortmund wykorzystała szansę na awans w tabeli Bundesligi. BVB u siebie pokonała walczący o utrzymanie VfL Bochum 3:1. Bohaterem zwycięskiego zespołu był Niclas Fuellkrug.

Łukasz Witczyk
Niclas Fuellkrug PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: Niclas Fuellkrug
Borussia Dortmund w tym sezonie lepsze momenty przeplata słabszymi, co ma odzwierciedleniem dopiero piątym miejscem w tabeli Bundesligi. BVB już dawno straciła szanse na mistrzostwo i dortmundczykom pozostaje już tylko rywalizacja o miejsce w czołowej czwórce, które uprawniać będzie do gry w Lidze Mistrzów.

Gospodarze byli faworytem niedzielnej konfrontacji. Ich rywal - VfL Bochum - walczy o utrzymanie w elicie. Borussia miała szansę na to, by wykorzystać stratę punktów przez RB Lipsk i przeskoczyć na czwartą pozycję kosztem ekipy spod znaku czerwonego byka.

Mecz świetnie rozpoczął się dla miejscowych. Już w 7. minucie Borussia objęła prowadzenie po tym, jak Niclas Fuellkrug wykorzystał rzut karny. Miejscowi starali się kontrolować sytuację na boisku, ale ekipa z Bochum za wszelką cenę chciała doprowadzić do remisu.

I to się gościom udało w 45. minucie. Pomógł w tym jednak Nico Schlotterbeck, który skierował piłkę do własnej bramki. Do przerwy był zatem remis, ale to Borussia była stroną nieznacznie przeważającą.

Po zmianie stron Borussia atakowała, lecz długo nie potrafiła znaleźć sposobu na obronę rywali. W 72. minucie gospodarze dopięli jednak swego. Drugą w tym spotkaniu bramkę zdobył Fuellkrug. I nie był to koniec jego strzeleckich popisów. Napastnik w doliczonym czasie gry skompletował hat-tricka po tym, jak po raz drugi wykorzystał rzut karny.

W innym niedzielnym meczu Bundesligi 1.FC Union Berlin wygrał 1:0 z SV Darmstadt 98 po trafieniu Benedicta Hollerbacha. Dzięki wygranej Union już na dystans 5 punktów uciekł od strefy spadkowej.