Pogoń Szczecin postrzelała pucharowiczowi. Efektowny wynik

Pogoń Szczecin zagrała w ostatnim sparingu na zgrupowaniu w Belek ze Sturmem Graz. Drużyna Jensa Gustafssona zwyciężyła 6:1, a po stronie wicelidera austriackiej Bundesligi zabrakło kilku pierwszoplanowych zawodników.

Piłkarze Pogoni Szczecin w sparingu ze Sturmem Graz Materiały prasowe / Wiola Ufland / Pogoń Szczecin / Piłkarze Pogoni Szczecin w sparingu ze Sturmem Graz
Portowcy zwyciężyli wysoko z klubem, który przygotowuje się do gry w fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy. Znalazł się w niej jako "spadochroniarz" z Ligi Europy. W grupie zajął trzecie miejsce za Atalantą, Sportingiem, ale przed Rakowem Częstochowa. Do tego Sturm Graz chce przerwać dominację Red Bulla Salzburg w austriackiej Bundeslidze i jest jej wiceliderem.

Pogoń Szczecin rozpoczęła strzelanie w pierwszej połowie, a prawdziwą kanonadę urządziła sobie po przerwie. Po dwa gole zdobyli Fredrik Ulvestad, Efthymis Koulouris oraz Luka Zahović. Dobrej okazji do zdobycia bramki nie wykorzystał Wahan Biczachczjan, który nie pokonał bramkarza strzałem z rzutu karnego. Sturm wmieszał się w strzelecką zabawę Pogoni tylko raz i sparing zakończył się wynikiem 6:1.

Sturm Graz zaplanował na czwartek dwa sparingi, więc na boisku zabrakło kilku pierwszoplanowych postaci zespołu. Zagrał między innymi Szymon Włodarczyk i ani razu nie pokonał Valentin Cojocaru.

W piątek Pogoń zakończy zgrupowanie w tureckim Belek. Była na nim niepokonana w sparingach. Dwa razy zwyciężyła 3:0 i 3:1 z węgierskim Paksi FC Sopron, a także zremisowała 1:1 ze słoweńskim NK Celje. Przed wznowieniem rywalizacji w PKO Ekstraklasie, zagra jeszcze kontrolnie z duńskim FC Nordsjaelland.

6:1 - Luka Zahović 84'

W 78. minucie Wahan Biczachczjan (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego. Matteo Bignetti obronił.

Pogoń: Valentin Cojocaru - Linus Wahlqvist (59' Kacper Gołębiewski), Benedikt Zech, Mariusz Malec (88' Danijel Loncar), Leonardo Koutris, Wahan Biczachczjan (88' Antoni Klukowski), Joao Gamboa, Fredrik Ulvestad, Alexander Gorgon, Kamil Grosicki (71' Patryk Paryzek), Efthymis Koulouris (69' Luka Zahović)

Czy Pogoń Szczecin awansuje w tym sezonie do europejskich pucharów?