Wysoka skuteczność Lecha Poznań i pierwsze sparingowe zwycięstwo

Bardzo dobry występ Lecha Poznań. Zespół Mariusza Rumaka pokonał 4. zespół ekstraklasy słoweńskiej NK Maribor 3:0. Dublet ustrzelił Filip Szymczak.

Szymon Mierzyński
Lech Poznań WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Lech Poznań
Pierwszy zimowy sparing poznaniaków był nieudany i zakończył się porażką 0:3 z LASK Linz. Tym razem wypadli znacznie lepiej i już w 10. minucie objęli prowadzenie. Z lewego skrzydła dośrodkował Adriel Ba Loua, a nadbiegający Filip Szymczak dołożył nogę i nie dał szans bramkarzowi rywali.

Podopieczni Mariusza Rumaka dość szybko poszli za ciosem i po upływie niespełna kwadransa prowadzili 2:0. Znów trafił Szymczak, który skutecznie dobił uderzenie z dystansu Niki Kwekweskiriego.

W drugiej połowie "Kolejorz" zdobył jeszcze jednego gola. Jego autorem był Antonio Milić, który skutecznie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Ekipa Mariusza Rumaka triumfowała ostatecznie 3:0 i to było dla niej pierwsze zwycięstwo w zimowym okresie przygotowawczym.

W czwartek lechitów czeka jeszcze jeden mecz kontrolny. Rozpocznie się on o godz. 16.00, a rywalem będzie Szachtar Donieck.

Lech Poznań - NK Maribor 3:0 (2:0)
1:0 - Filip Szymczak 10'
2:0 - Filip Szymczak 24'
3:0 - Antonio Milić 54'

Skład Lecha Poznań: Filip Bednarek - Alan Czerwiński, Bartosz Tomaszewski, Antonio Milić, Elias Andersson (71' Michał Gurgul), Maksymilian Dziuba (71' Sammy Dudek), Nika Kwekweskiri, Filip Marchwiński (83' Patryk Olejnik), Kornel Lisman (83' Kamil Jakóbczyk), Filip Szymczak, Adriel Ba Loua (46' Igor Draszczyk).

Czy wiosną Filip Szymczak zdobędzie co najmniej pięć goli w PKO Ekstraklasie?