Trudna przeprawa Liverpoolu do finału Pucharu Ligi Angielskiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ISABEL INFANTES / Na zdjęciu: piłkarze Liverpool FC
PAP/EPA / ISABEL INFANTES / Na zdjęciu: piłkarze Liverpool FC

W meczu rewanżowym półfinału Ligi Angielskiej 2023/2024 Liverpool FC nie zdołał pokonać na wyjeździe Fulham FC (1:1), ale jednak awansował do finału tych zmagań, w którym zmierzy się z Chelsea FC.

Znajdująca się w ostatnim czasie w bardzo dobrej formie ekipa z Liverpoolu przystępowała do środowego rewanżu w 1/2 finału PLA w roli zdecydowanego faworyta i z jednobramkową zaliczką z pierwszego meczu.

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Juergena Kloppa dość szybko wyszli na prowadzenie. W 11. minucie spotkania Luis Diaz otrzymał świetne, crossowe podanie od Jarella Quansaha i po tym jak ograł Timothy'ego Castagne'a mocnym strzałem pokonał Bernda Leno.

The Reds przeważali i w 27. mogli, a nawet powinni wygrywać 2:0. Jednakże piłka po uderzeniu Darwina Nuneza odbiła się od słupka i wróciła do gry. Dobitką popisał się Diaz, lecz był na pozycji spalonej i sędzia tego gola nie uznał.

Po zmianie stron Liverpool FC w dalszym ciągu dążył do zdobycia swojej drugiej bramki podczas tej konfrontacji, ale w 77. minucie został zaskoczony przez przeciwnika. Wówczas Harry Wilson dośrodkował futbolówkę z lewej flanki, natomiast udem do siatki wpakował ją Issa Diop.

Po chwili bardzo groźny strzał z dystansu oddał Wilson, jednakże znakomitą interwencją popisał się Caoimhin Kelleher. Ostatecznie wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie i awans Liverpoolu do finału Pucharu Ligi Angielskiej stał się faktem.

PLA, półfinał (rewanż):

Fulham FC - Liverpool FC 1:1 (0:1) 0:1 - Luis Diaz 11' 1:1 - Issa Diop 77'

W pierwszym meczu: 2-1 dla Liverpool FC. Awans: Liverpool FC.

Czytaj też: -> Puchar Ligi Angielskiej: znamy pierwszego finalistę. Demolka w rewanżu! -> Już tylko jeden krok od finału. Liverpool odrabia straty i zwycięża z Fulham

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Która drużyna zdobędzie Puchar Ligi Angielskiej 2023/2024?