Atletico Madryt walczyło do końca

W La Lidze w środę odrobiono dwie ligowe zaległości. Oprócz meczu FC Barcelony z Osasuną Atletico Madryt podejmowało Rayo Vallecano. Potyczka zakończyła się wygraną gospodarzy 2:1.

Michał Piegza
Atletico w zaległym meczu La Ligi podejmowało Rayo PAP/EPA / PAP/EPA/JUANJO MARTIN / Atletico w zaległym meczu La Ligi podejmowało Rayo
Na początku stycznia, w związku z rozgrywanymi w Rijadzie meczami o Superpuchar Hiszpanii, potyczki FC Barcelony, Osasuny, Atletico i Realu zostały przełożone. W środę dwie pierwsze drużyny zmierzyły się ze sobą. Królewscy zaległą potyczkę rozegrają w czwartek.

W środowy wieczór Atletico podejmowało Rayo Vallecano. Gospodarze byli świadomi, że nie chcąc stracić 3. pozycji muszą lokalnego rywala pokonać.

Goście ostatnio mają problemy z wygrywaniem, ale w La Lidze mogą czuć się bezpiecznie. Zawodnicy Rayo ataki Atletico skutecznie odpierali do 35. minuty. Wówczas wynik otworzył Reinildo.

Miejscowi prowadzenia nie dowieźli do przerwy. W 42. minucie Alvaro Garcia pokonał Jana Oblaka i zaczęło pachnieć niespodzianką.

W 2. części drużyna Diego Simeone szukała zwycięskiej bramki. W 80. minucie gola zdobył Memphis Depay. Sędzia trafienie anulował. W pierwszej minucie doliczonego czasu Holender ponownie trafił. Po analizie VAR arbiter tym razem wskazał na środek boiska. W nerwowej końcówce Atletico dowiozło prowadzenie i ponownie w La Lidze jest przed Barceloną.

Atletico Madryt - Rayo Vallecano 2:1 (1:1) 1:0 - Reinildo 35' 1:1 - A. Garcia 42' 2:1 - Depay 90+1'